منو
برودپیک رویای صعود

برودپیک رویای صعود

  • 7 قطعه
  • 246 دقیقه مدت کتاب
  • 1578 دریافت شده
این کتاب، گزارشی از نخستین صعود کارگران ایران به قله‌ی 8047 متری «برود پیک» در پاکستان است. در این گزارش، به مسائل و اتفاق‌های پیش از سفر پرداخته می‌شود و در پایان، تاریخچه‌ی صعود به برود پیک بیان می‌شود.

قله‌ی برودپیک که با نام‌های «کی3» و «فایچان کانگری» نیز شناخته می‌شود، دوازدهمین قله‌ی بلند دنیاست که ارتفاعی بیش از هشت هزار متر دارد و در رشته‌کوه «قراقروم» و شمال‌شرقی پاکستان قرار دارد.
نخستین بار تیمی از کوه‌نوردان اتریشی، در سال 1957 میلادی، موفق به فتح این قله شدند.
«عظیم قیچی‌ساز» کوه‌نورد ایرانی در سال 1387 به این قله صعود کرد و در سال 1392، سه کوه‎نورد دیگر ایرانی به نام‌های پویا کیوان، آیدین بزرگی و مجتبی جراهی مسیر جدیدی در رخ جنوب غربی برودپیک، به نام مسیر ایران، گشودند و توانستند پرچم ایران را بر فراز این قله به اهتزاز درآورند؛ ولی آنها در مسیر برگشت دچار سانحه و در ارتفاع 7400 متری گم شدند.
کتاب «برودپیک رویای صعود» فقط قصه‌ی صعود به یک قله نیست؛ بلکه روایت زندگی صعود است. این کتاب، روایت هم‌دلی و صمیمیت اعضای تیم در طول این سفر و حمایت‌هایی‌ است که از سوی حاشیه‌نشینان هیمالیا وجود داشت.

* «برودپیک 8047 متر، رؤیای صعود»، را دو نشر «بامداد کتاب» و «نشر ورزش» با ترجمه محمدحسن نجاریان، به چاپ رسانده‌اند.

* با سپاس ویژه از مهدی صادقی، مدیر انتشارات «بامداد کتاب»، که در گویا شدن این کتاب با ما همکاری کردند.

از ایرانصدا بشنوید

این اثر، قالبی قصه‌گونه دارد که به روایت خاطرات، سختی‌ها و شادی‌های صعود تیم کوه‌نوردی کارگران ایران به قله‌ی برود پیک می‌پردازد و از مجموعه‌ی دست‌نوشته‌های همه‌ی اعضای گروه تهیه شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کتاب صوتی جذابی بود. ممنون بابت انتخاب تون. انگار راوی خودش هم همسفر این گروه بوده. لحن و هیجان بسیار خوب و گویا بود. کوهستان و سفرهای پر از مخاطراتش بسیار زیبا معرفی شده بود. 🙏
  • افتضاح
  • خستم کرد این چه کتاب ... هست که توی سایت شما قرار گرفته
  • .... ترین کاری بود که از ایرانصدا شنیدم😡😠 انگار از موسیقی های پاکستانی و هندی استفاده کردند😡😡😡
  • راوی انگار اخبار می گوید .
  • سلامی سلامی چون رود جاری یخچال بالترو در قلب هیمالیا سلامی چون مهر رگ پیشانی باربران پاکستان سلامی چون لذت شرر طلوع قلل هشت هزار متری سلام یازده تن خسته اعضای تیم شما جودانه ساختید حرکت و تلاش های دوساله ما را دست مریزاد

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا