display result search
منو
صدای سخن عشق؛ دیوان حافظ

صدای سخن عشق؛ دیوان حافظ

  • 15 قطعه
  • 260 دقیقه مدت کتاب
  • 5923 دریافت شده
نویسنده:
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: شعر
در جلد چهارم این کتاب گویا، خوانش غزل‌های 391 تا پایانی و همچنین قطعات، مثنوی‌ها و رباعیات دیوان حافظ را با صدای استاد «بهروز رضوی» بشنوید. امیدواریم از شنیدن آنها لذت ببرید.

خواجه شمس‌الدین محمد شیرازی، متخلص به «حافظ»، غزل‌سرای بزرگ و از سرآمدان شعر و ادب پارسی است. وی حدود سال 726 هجری قمری در شیراز به دنیا آمد. علوم و فنون را در محفل درس استادان زمان فراگرفت و در علوم ادبی عصر پایه‌ای رفیع یافت؛ به‌ویژه در علوم فقهی و الهی تأمل بسیار کرد و قرآن را با چهارده روایت گوناگون ازبر داشت. دیوان اشعار او شامل غزلیات، چند قصیده، چند مثنوی، قطعات و رباعیات است. وی در سال 792 هجری قمری در شیراز درگذشت. آرامگاه او در «حافظیهٔ شیراز» زیارتگاه صاحب‌نظران و عاشقان شعر و ادب پارسی است.
***
در این مجموعه صوتی آثار حافظ شامل: غزلیات، قصاید، قطعات، مثنویات و رباعیات در دسترس شنوندگان و کاربران عزیز است.
گفتنی است جلد نخست این کتاب گویا دربردارنده غزل‌های اول تا 130، جلد دوم غزل‌های 131 تا 260 و جلد سوم غزل‌های 261 تا 390 از دیوان حافظ است.
توضیح اینکه، منبع اصلی ما برای تهیه این کتاب گویا، دیوان حافظ تصحیح علامه قزوینی و قاسم غنی بوده و اشعار دقیقا مطابق با این نسخه خوانده شده است.

از ایرانصدا بشنوید

زنده‌بودن و زندگی‌کردن چه فایده‌ای دارد اگر قرار باشد نام و نشانی از خود باقی نگذاریم؟ تلاش بسیاری از انسانها بر این بوده که بعد از مرگشان همچنان نامشان بین مردم و بر سرزبانها به نیکی یاد شود... حافظ ، شاعر بزرگ ایرانی، حافظه تاریخی این ملت به شمار می‌رود؛ و بعد گذشت قرنها همچنان نام و یادش به نیکی بر سر زبانهاست و به گفته ی خودش: هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/ ثبت است بر جریده عالم دوام ما

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا