منو
سی و نه پله

سی و نه پله

  • 6 قطعه
  • 116 دقیقه مدت کتاب
  • 7456 دریافت شده
این رمان از معروف‌ترین آثار کلاسیک در حیطه‌ی ادبیات معمایی-پلیسی است که با الهام از داستانی حقیقی مربوط به فعالیت جاسوسان آلمانی در انگلستان پیش از جنگ جهانی نوشته شده است .

زمانی که اروپا در معرض جنگ است و همه‌جا پر از جاسوس‌های سازمان‌های مختلف است، ریچارد هنی تازه از رودزیا در جنوب آفریقا به لندن آمده تا زندگی جدیدی را شروع کند؛ ولی سازمان جاسوسی بریتانیا به کمک او نیاز پیدا می‌کند تا نقشه‌های یک افسر آلمانی را خنثی کند. نام کتاب برگرفته از جمله‌ی اسرارآمیزی‌ست که افسر آلمانی آن‌را اولین‌بار می‌گوید و قرار است کلید حل معما به دست ریچارد هنی باشد.
«39 پله» یکی از اولین رمان‌هایی است که در آن قهرمان مرد، دائم در حال فرار است که بعدها به‌عنوان یکی از دستمایه‌های اصلی سینمای هالیوود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

*سی و نه پله در سال 1915 میلادی توسط یک سیاستمدار، وکیل، رمان‌نویس و روزنامه‌نگار به نام جان بوکان نوشته شده است. از جمله کارهای مهم این نویسنده باید به تالیف تاریخ جنگ جهانی اول در 24 جلد اشاره کرد.این رمان منبع اقتباس فیلم‌های زیادی بوده، که معروف‌ترین آنها 39 پله ساخته‌ی آلفرد هیچکاک است که در سال 1935 ساخته شد. دیگر اقتباس‌ها عبارتند از:
سی و نه پله (فیلم 1978)
39 پله (فیلم 1959)

از ایرانصدا بشنوید

ریچارد هنی قهرمان همه فن حریف این رمان، ناگهان و ناخواسته خود را در معمایی هولناک درگیر می‌بیند و نتیجه می‌گیرد که باید هر طور شده خود و کشورش را از این ورطه نجات دهد. این شخصیت در چند رمان دیگر این نویسنده نیز ظاهر شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا