display result search
منو
پلیس

پلیس

  • 9 قطعه
  • 100 دقیقه مدت کتاب
  • 2854 دریافت شده
نویسنده:
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
مجموعه داستان کوتاه «پلیسی» با هدف آگاهی بخشی درباره انواع شیوه‌های «دزدی» و پیش‌گیری از وقوع جرم.

1- «آشنا»: خانم «مریم نوبخت» مستقیم از سفر به کلانتری مراجعه می‌کند. سارق درحال جمع کردن وسایل منزل وی بوده که یکی از همسایگان مانع او می‌شود. معلوم می‌شود که سارق، دوست نزدیک مریم، «صدف» بوده که مریم پس از آشنایی با وی در کلاس زبان، کلید منزلش را در اختیار او گذاشته است.
2- «آذین»: «رها» و مادرش در راه رفتن به آموزشگاه بودند که یک فرد موتوری، گردن‌بند مادر رها را کشیده و می‌دزدد.
3- «امتحان»: «دریا» از مادرش گله می‌کند که حساسیت زیادی دارد و اعتقاد دارد که در پشت چراغ قرمز باید درب ماشین را قفل کرد. در همین حین، ناگهان پشت چراغ، دزد، کیف نگین را از داخل ماشین می‌دزدد و آنها متوجه می‌شوند که حق با مادر نگین بوده است.
4- «اسکناس»: «میلاد» برای اولین‌ بار همراه دوستش در مغازه طلافروشی پدرش مشغول کار شده است. پدرش نگران بی‌تجربگی پسرش است، ولی مادرش مخالف اوست. سرانجام معلوم می‌شود که یکی از مشتری‌ها با اسکناس‌های جعلی سر میلاد کلاه گذاشته است.
5- «فراغت»: سارق منزل «آقای بیات» با استفاده از صفحه مجازی آنها متوجه می‌شود که آنها به سفر رفته‌اند و برای دزدی از منزل آنها اقدام می‌کند. در حین صحبت‌ها معلوم می‌شود که «نهال»، همسر آقای بیات، به دروغ در صفحه مجازی خود، خودشان را پولدار و صاحب ویلا معرفی کرده و همه زندگیشان را در فضای مجازی نشر می داده است.

و داستان‌های عبرت‌آموز دیگر ...

از ایرانصدا بشنوید

همزمان با توسعه روزافزون زندگی شهری و پدید آمدن هنجارهای جدید اجتماعی، ناهنجاری‌های اجتماعی نیز بروز و ظهور پیدا می‌کنند که از آن جمله می‌توان به «دزدی» اشاره کرد. مجموعه قصه‌های کوتاه پلیسی بر آن است تا ما را از شیوه‌های گوناگون و روزآمد انواع سرقت و کلاهبرداری آگاه کند تا در دام فریب سارقان نیفتیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا