display result search
منو
درون یک آینه درون یک معما

درون یک آینه درون یک معما

  • 7 قطعه
  • 104 دقیقه مدت کتاب
  • 1658 دریافت شده
سسیلی دختر بیماری‌ست که شب کریسمس درحالی که در تختش خوابیده، فرشته‌ای به نام آریل به پیش او می‌آید و با هم گفتگو می‌کنند و به بیان پیچیدگی‌های مربوط به آفرینش و زیبایی‌های آن، انسان و روابط بین انسان‌ها می‌پردازند.

در حالی که اعضای یک خانواده در تدارک برگزاری مراسم کریسمس هستند، سیسیلی در بستر مرگ افتاده است. او می‌داند که بهبود نخواهد یافت. در همین حین، فرشته‌ای از پنجره به درون اتاقش می‌آید. حضور فرشته، گفتگویی طولانی را به همراه دارد که بسیار آموزنده و مهیج است. حرف‌های فرشته بر دیدگاه سیسیلی نسبت به زندگی و اعضای خانواده‌اش تأثیر عمیقی می‌گذازد و پذیرش مرگ را برایش آسان‌تر می‌کند.

*یاستین گوردر، نویسنده‌ی نروژی و معلم فلسفه است. عمده‌ی شهرت او به‌خاطر نگارش کتابی برای آموزش فلسفه در قالب داستان با عنوان «دنیای سوفی» است. این کتاب تاکنون به 54 زبان مختلف برگردانده شده، میلیون‌ها جلدِ آن به‌فروش رفته و فیلمی نیز براساس آن ساخته شده است.
گوردر رمان‌نویس و خالق داستان‌های کوتاه است که بیش‌تر دارای اطلاعات فلسفی برای مخاطبین جوانش هستند. او در رشته‌ی فلسفه، الهیات و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شد و ده‌سال به‌تدریس «تاریخ عقاید» در دبیرستان‌ها پرداخت. وی در حال‌حاضر به‌عنوان نویسنده‌ی آزاد درکنارِ همسر و دو پسرش در اسلو زندگی می‌کند.
یاستین گوردر در سال 1997 به همراه همسرش «سیری دانویگ» جایزه‌ی سوفی را بنیان نهاد. این جایزه که نامش را از رمان دنیای سوفی گرفته، جایزه‌ای بین‌المللی برای پاسداشت حامیان طبیعت و توسعه، به مبلغ 77 هزار پوند است.
او در مقاله‌ای در روزنامه‌ی نروژی آفتن‌پوستن در اوائل ماه اوت 2006 میلادی، سیاست‌های دولت اسرائیل و برخی سویه‌های یهودیت را به پرسش کشید. این مقاله در پاسخ به جنگ اسرائیل در سال 2006 میلادی انتشار یافت. در این مقاله، گوردر خواهان عدم به‌رسمیت شناخته شدن حکومت اسرائیل در شکل کنونیش شد. این مقاله یهودیت را «یک دین کهنه‌ی ملی و ستیزه‌جو»، توصیف کرد.
کتاب درون یک آینه درون یک معما، در سال 2008 توسط جسپر نیلسون به فیلم درآمد و برنده‌ی جایزه‌ی آماندا برای بهترین فیلم کودک و نوجوان شد.
فیلم:
Through a Glass Darkly (به زبان سوئدی: Såsom i en spegel، "As a Mirror") تولید شده به سال:1961
این فیلم جایزه ی اسکار نیز دریافت کرده است.

*کتاب:
Through a Glass, Darkly(1993)

* این رمان در ایران، با ترجم: مهرداد بازیاری، و توسط انتشارات هرمس (کیمیا) به بازار آمد.

از ایرانصدا بشنوید

«درون یک آینه درون یک معما»، کتابی زیباست که با نگاهی نو به زندگی و مرگ، خواننده را به فکر واداشته و احساسات خفته‌ی انسانی را بیدار می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عالی بود مخصوصا گفتگوهاشون برای من که جالب بود ممنون
  • فوق العاده بود سپاسگزارم🧚‍♂️🙏🙏🙏

تصاویر

کتاب گویا