منو
آخر تعزیه

آخر تعزیه

  • 4 قطعه
  • 23 دقیقه مدت کتاب
  • 1287 دریافت شده
ماجرا از زبان پسری به نام ابراهیم بیان می شود :


« محرم بود و طبق معمول هر سال من با گروهی از بچه ها بساط تعزیه رو به راه انداخته بودیم. تکیه که برقرار شد، مردی با عینک آفتابی و لباس هایی تنگ و نامناسب به اونجا اومد و سراغ من رو گرفت. با تعجب جلو رفتم تا ببینم با من چه کاری می تونه داشته باشه. اون بعد از کمی صحبت به من گفت که امشب ساعت نه به حیاط امامزاده بیا تا با هم کمی حرف بزنیم. من که حسابی جا خورده بودم قبول کردم و ... »

**مختصری در مورد نویسنده :

علی اکبر والایی داستان نویسی را به طور جدی تر از سال 64 آغاز کرد. از سال 65 همکاری اش را با برنامه قصه ظهر جمعه رادیو آغاز کرد. و نویسندگی این برنامه را با وقفه هایی چند ساله به مدت دوازده سال ادامه داد. او همزمان با نوشتن قصه، بیش از سیصد نمایشنامه نیز برای رادیو نوشت. او بیشتر آثارش را پیش از چاپ، در ماهنامه های خاص نوجوانان همچنین مجلات رشد، سوره نوجوان، سروش نوجوان، آینده سازان و ... منتشر ساخت. والایی سال 1368 اولین اثرش را که یک داستان بلند است، به چاپ رساند.
جوایز :
1-مشق خاکی (مجموعه داستان) . 1374/ برگزیده چهارمین جشنواره کتاب کانون پرورش فکری
2-مشق خاکی (مجموعه داستان) . 1372 / رتبه اول کتاب سال ماهنامه سوره نوجوان
3-باد در گیسوان آتش (رمان تاریخی) . 1380 / کتاب برگزیده جشنواره رشد
4-رسته سنگ اندازان (مجموعه داستان) . 1379 / کتاب برگزیده جشنواره کانون پرورش فکری
5-رسته سنگ اندازان (مجموعه داستان) . 1379 / اثر برگزیده نخستین همایش فرهنگی تهران- فلسطین

از ایرانصدا بشنوید

بچه‌ها زود اعتماد می کنن، زود دوست می شن و زود انتخاب می کنن. گاهی هیجان‌های کودکی و نوجوانی موجب بروز اشتباه‌هایی می شه که بعضیاشون جبران ناپذیرن. پس باید خیلی مراقب بود. اما اگر پشت این انتخاب‌ها و هیجان‌ها، آگاهی و اندیشه باشه، دیگه نباید از چیزی ترسید و باید با قدم‌هایی محکم به سمت هدف حرکت کرد؛ درست مثل آقا ابراهیم قصه ی ما. پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا