display result search
منو
سنگ آرزو

سنگ آرزو

  • 7 قطعه
  • 117 دقیقه مدت کتاب
  • 2062 دریافت شده
نویسنده: حمید رضا پورعلی محمد
کارگردان:
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
سهراب در کارگاه سنگ‌بُری پدرش، با واقعیتی عجیب روبه‌رو می‌شود؛ افسانه‌ای که اهالی درباره‌ی آن حرف می‌زنند و زندگی پدرش به نحوی با این افسانه پیوند خورده است: «افسانه سنگ آرزو»....


جایی معدن‌گونه در دل کوهسار وجود دارد که سنگی در آن هست که یابنده را با آرزوهایش مواجه می‌کند، اما برداشتن سنگ همانا و نابودی و مرگ همانا... می‌گویند پدر سهراب می خواسته سنگ آرزو را بردارد و جانش را در این راه از دست داده است.
پیرمردی به نام ایوب، اطلاعات تازه‌ای در اختیار سهراب می گذارد؛ این که سنگ آرزو، در جایی در کوه و در میان معادن قرار دارد و او به همراه پدر سهراب، به دنبال آن بوده اند.
سهراب شک ندارد که پدرش نوع و گونه‌ی خاصی از سنگ را یافته است که به نام «سنگ آرزو» معروف است. او همه جای کارگاه را جست‌وجو می‌کند و بالاخره قاب آیینه‌ای از جنس سنگی خاص را پیدا می‌کند که تابه حال نمونه‌ی آن را ندیده است.
سهراب در گفت‌و گوی بیشتر با ایوب و خواندن اصل افسانه‌ی سنگ آرزو که در کتابی آمده است، به این فکر می‌افتد که با تجربه ایوب و آنچه در کتاب آمده، بار دیگر برای یافتن معدن سنگ آرزو بروند.
سهراب و ایوب با توجه به نشانه هایی که در داستان وجود دارد، به دل کوه می زنند؛ اما نشانه هایی که دارند کافی نیست.
در افسانه از درخشش نور ماه در دل کوه سخن به میان آمده؛ درخششی که انگار به اعماق زمین فرو می‌رود و پیداکردن چنین نشانه‌ای حتی برای ایوب که همه ی اطراف را می شناسد و کارش انجام عملیات انفجار است، به نظر کاری سخت و غیرممکن است....

از ایرانصدا بشنوید

حتما درباره افسانه ها قصه های زیادی شنیده اید اما کتاب سنگ آرزو افسانه ای عجیب را حکایت می کند که ممکن است تا به حال نشنیده باشید و پیشنهاد می کنیم حتما این قصه را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • ای کاش روزی برسه ک خرافه پرستی کاملا از بین بره
  • مطلب جذب کننده ای واسه من نداشت.ولی بحث اینکه خام فروشی را باید کنار گذاشت و سرمایه های عظیم مملکت را ارزان از دست ندهیم خوب و پندآموز بود. امیر سلخوری

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا