display result search
منو
جشن بی معنایی

جشن بی معنایی

  • 6 قطعه
  • 77 دقیقه مدت کتاب
  • 2293 دریافت شده
«جشن بی معنایی» درباره‌‌ی دوستی چهار مرد پاریسی است که کوندرا به صورت جداگانه به زندگی و دغدغه‌های آنها می‌پردازد. یکی از موضوعات اصلی که کوندرا در این رمان به آن پرداخته‌، پوچی روابط میان‌ افراد است.

این چهار شخصیت در روابطشان دچار مشکل‌اند و علاقه‌ای به ارتباط با دیگران ندارند. درواقع توان انجام این کار را ندارند. علاوه بر این تراژدی فراموشی، هویت از دست رفته و پلیدی زندگی از دیگر مضامین کتاب است.
میلان کوندرا در «جشن بی معنایی»، به مهم‌ترین مسائل دنیا و بشریت اشاره می‌کند، گویی شیفته‌ی واقعیت‌های دنیای معاصر است، اما از واقع‌گرایی دوری می‌جوید. نویسنده در این کتاب، به رویاهای دیرینش جان می‌دهد، این رمان، خلاصه‌ی شگفت‌آوری از تمام آثار اوست.


*میلان کوندرا، در اول آوریل 1929 در چکسلواکی به دنیا آمد و از سال 1975 به فرانسه تبعید شد و نهایتا در سال 1981 به تابعیت فرانسه درآمد. او خود را نویسنده‌ای فرانسوی می‌داند و معتقد است که آثارش باید چه در کتاب‌فروشی‌ها و چه در دسته‌بندی ادبی، جزو ادبیات فرانسه محسوب شود.
او ترجیح می‌دهد به دور از هیاهوی شهرت زندگی کند و کمتر با رسانه‌ها گفت‌وگو می‌کند. میلان کوندرا تاکنون چندین بار نامزد دریافت جایزه‌ی نوبل ادبیات بوده‌ است.

تذکر: داستانهایی از این دست الزاما به معنای همراهی و همصدایی ایرانصدا با مضامین آن نیست بلکه هدف بیشتر آشنایی مخاطبان فهیم با فضای پوچی حاکم در غرب و خاستگاه آن در آثار نویسندگان بزرگی همچون میلان کوندرا است.

در ایران این کتاب توسط ناشران و مترجمان زیر به بازار آمد:
*جشن بی معنایی، مترجم: الهام دارچینیان، نشر قطره .
*جشن بی معنایی، مترجم: قاسم صنعوی، نشر بوتیمار.

از ایرانصدا بشنوید

رمان جشن بی معنایی، آخرین رمان منتشر شده از میلان کوندراست که در 85 سالگی او منتشر شد. نویسنده در این رمان، با بیانی طنز و غیرجدی، عمیق‌ترین مفاهیم دنیای معاصر را به چالش می‌کشد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • داستان ساده ای داره،خیلی چالش نداره، موقع رانندگی خیلی خوبه چون روی زندگی اثر نمیذاره.من دوستش داشتم
  • داستان خوبیه ،ولی اصلا مناسب کتاب گویا نیست .
  • اصلا فکر نمیکردم کار کوندرا رو انقدر رون و راحت به صورت صوتی بشنوم ...👌

تصاویر

کتاب گویا