display result search
منو
عمو شکلاتی

عمو شکلاتی

  • 12 قطعه
  • 263 دقیقه مدت کتاب
  • 1644 دریافت شده
نویسنده: هانیه نجفی
کارگردان: رضا عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«عطایی» مالک «خانه مهربانی» که محل نگهداری کودکان بی‌سرپرست است، درگذشته است. حالا پسرش قصد دارد ملک موروثی پدر را بفروشد؛ درحالی که علاوه بر تعیین تکلیف کودکان بی‌سرپرست، مردم محله در تدارک برگزاری مراسم‌های نورورزی‌اند.

«بابک عطایی» قصد دارد ملک موروثی‌اش (خانه مهربانی) را بفروشد که محل نگهداری از کودکان بی‌سرپرست است. «عطیه»، تنها کودکی که در این مرکز باقی مانده، تعطیلات نوروز را همراه پرستار مرکز، «پروین» می‌گذراند. آنها برای رفع تنهایی به خانه همسایه مجاورشان، یعنی «شیرعلی» و «خدیجه»، می‌روند. اهالی خانه در تلاش‌اند تا در روزهای عید لحظه‌های شادی را برای عطیه ایجاد کنند.
«طاهر» که صاحب نیم دانگ از خانه مهربانی شده، به آنجا می‌آید و در خانه شیرعلی اقامت می‌کند. او در گفت‌وگوی تلفنی با مادرش متوجه می‌شود که دختر دایی‌اش قصد ازدواج دارد. طاهر که به دختر دایی‌اش علاقه‌مند است، با خدیجه صحبت می‌کند و خدیجه به او قول می‌دهد تا به او در این رابطه کمک کند.
ازطرفی «سهیل» که افسر اداره آگاهی است، متوجه می‌شود «جلالی» که قصد شراکت با طاهر را دارد، فردی کلاهبردار است؛ بنابراین درست در لحظه‌ای که آنها تصمیم دارند قرارداد را امضا کنند، سر می‌رسد و او را دستگیر می‌کند.

از ایرانصدا بشنوید

«خانه مهربانی» که روزگاری محل نگهداری کودکان یتیم بوده، حالا در پیچ و خم مسائل ارث و میراث خانوادگی افتاده است و همه آدم‌هایی که یک روز ارتباطی با این خانه داشته‌اند، در وضعیت جدیدی قرار گرفته‌اند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا