display result search
منو
وضعیت‌های ناجور

وضعیت‌های ناجور

  • 7 قطعه
  • 150 دقیقه مدت کتاب
  • 3410 دریافت شده
نویسنده: محمدرضا قربانی
کارگردان: مریم معترف
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«فریده» و «سعید»، خواهر و برادرند و هر دو دانشجوی رشته سینما هستند. در زمان برگزاری «جشنواره فیلم فجر» دچار بی‌پولی می‌شوند. آنها اجاره خانه‌ را پرداخت کرده و بلیتهای جشنواره را خریده‌اند، اما برای هزینه‌های جاری باید پول جور کنند.

«فریده» برای به دست آوردن مقدار پولی که نیاز دارند، تصمیم می‌گیرد انگشتر طلای کم‌ارزش خود را بفروشد، اما در جواهرفروشی و پس از فروش انگشتر، در کمال تعجب از صحبت‌های جواهرفروش می‌فهمد که انگشتر الماسی که در دست دیگرش است، بسیار گران‌قیمت و ارزشمند است. فریده که تا آن موقع خیال می‌کرد انگشتر الماس بدلی است، از این حرف جواهرفروش شگفت‌زده می‌شود. وقتی فریده از مغازه بیرون می‌‌رود، جواهرفروش از شاگردش می‌خواهد او را تعقیب کند و خانه‌اش را یاد بگیرد. در ادامه پای تعدادی دزد و مال‌خر به ماجرا باز می‌شود و اتفاق‌های جدیدی برای فریده و سعید رقم می‌خورد.

از ایرانصدا بشنوید

«وضعیت‌های ناجور»، همان‌طور که از نام نمایش پیداست، روایتی طنز و پر از اتفاق‌های جور و واجور است که شخصیت‌های داستان را در پیچ و تاب خود درگیر کرده و با هم مرتبط می‌کند. سرنخ قصه از یک «انگشتر الماس» ارزشمند آغاز می‌شود که چشم همه به دنبال آن است. امیدوارم هنگام شنیدن این کتاب گویا، لبخند بزنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا