منو
نگاه هفتم

نگاه هفتم

  • 7 قطعه
  • 162 دقیقه مدت کتاب
  • 1660 دریافت شده
نویسنده: عفت زهره وندی
کارگردان: صدرالدین شجره
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: کتاب گویا
«وحید نظری»، خبرنگار روزنامه، مأمور می‌شود از یک حادثه خودکشی در بیمارستان سینا گزارش تهیه کند. او بنابه علت نامعلومی از پذیرفتن آن خودداری می‌کند، اما سرانجام پس از مشاجره با سردبیر، زمانی به بیمارستان می‌رسد که زن از خطر مرگ رسته است.

وحید درپی تحقیق درباره این حادثه، موفق می‌شود با «شریفه سرابی» خواهر «پروانه»، زنی که خودکشی کرده، گفت‌وگو کند. شریفه به وحید توضیح می‌دهد پروانه در کودکی با بی‌مهری خانواده روبه‌رو بوده است. همچنین در جوانی، به اجبار خانواده، به یک ازدواج ناموفق تن داده و شوهرش بعد از به دنیا آمدن دخترشان، او را ترک کرده و به ژاپن رفته است.
پروانه دخترش را به سختی در خانه پدری‌اش بزرگ کرد، اما درست یک ماه پیش از این حادثه، دختر او در اثر ذات‌الریه جانش را از دست داد. وحید سعی می‌کند با پروانه در بیمارستان ملاقاتی داشته باشد، اما با برخورد تند و عصبی مادر پروانه مواجه می‌شود.
از طرف دیگر، آقای ملکی، به علت از دست رفتن وقت، خودش گزارش کوچکی از این حادثه در روزنامه چاپ می‌کند که باعث عصبانیت وحید می‌شود. ملکی پس از یک مشاجره و دعوای شدید با وحید، از طریق «آقای رضایی»، یکی از همکاران روزنامه، متوجه می‌شود که همسر وحید دراثر خودکشی جانش را از دست داده است. همچنین وحید روابط خوبی با خانواده خود ندارد و از پدرش گریزان است، زیرا او را در مرگ همسرش مقصر می‌داند.

از ایرانصدا بشنوید

«نگاه هفتم» روایت تکرار خاطره‌ای تلخ برای روزنامه‌نگاری است که حالا باید در نقش یک گزارشگر بی‌طرف، آن حادثه را واکاوی کند. آیا او درخلال این جست‌وجو به نوعی خودشناسی می‌رسد؟ نظر شما چیست؟

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عالی ، با قدرت ادامه دهید، کتاب های نمایشی را، 🙏🙏👍👍❤️❤️👌👌

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا