display result search
منو
دو داستان کوتاه از بِرانیسلاو نوشیج

دو داستان کوتاه از بِرانیسلاو نوشیج

  • 4 قطعه
  • 42 دقیقه مدت کتاب
  • 3866 دریافت شده
داستانهای «فیل در پرونده» یا بایگانی ما و «مراسم تدفین» یا نطق مراسم تدفین

در داستان فیل در پرونده می شنویم:
یک روز سیرکِ سیاری وارد شهر بلگراد شد. صاحب سیرک مرد فقیری بود و مغازه‌داران اطراف تصمیم گرفتند به او وسایلی قرض بدهند تا بتواند سیرک را راه بیاندازد. حیوانات سیرک او بسیار ضعیف و رنجور بودند. یک خرس، پرنده، روباه، میمون و یک فیل که اصلاً شبیه فیلهای دیگر نبود.
چند روز گذشت و طلبکاران برای پس گرفتن طلبشان نزد صاحب سیرک آمدند، اما متوجه شدند او فرار کرده است و فیل را جا گذاشته است....
برای دانستن ادامه ی ماجرا، این کتاب را بشنوید.

در داستان مراسم تدفین، ماجرا از زبان آقای نیکُلای بیان می شود:
«در یکی از روزهای عادی هفته، اتفاقی غیرعادی رخ داد. صبح همان روز ژاندارمی با چشمان اشک آلود نزد من آمد و گفت ژوزف اِستویچ، بازرگان مشهور شهر، دیشب فوت شده و همه ی شهر در حال آماده شدن برای مراسم تدفین اویند و من هم باید به مراسم بروم و درباره آقای نیکلای سخنرانی کنم. این دستور رئیس ژاندارمری بود و با وجود مخالفتهای من او باز هم اصرار کرد. او برای دانستن جزئیات زندگی و خدمات آقای استویچ، مرا به نزد کشیش فرستاد، اما...».
برای دانستن ادامه ی ماجرا، این کتاب را بشنوید.

مختصری درباره نویسنده:
برانیسلاو نوشیج (اکتبر 1864 در بلگراد - ژانویه 1938) رمان‌نویس و نمایشنامه‌نویس اهل صربستان و از پایه‌گذاران ادبیات نوین صِرب بود.
مجموعه‌ی حاضر مشتمل است بر تعدادی داستان صربی که در دو بخش «داستان‌های کوتاه و بلند» و «فکاهی» تدوین شده است.
فیل در پرونده (بایگانی‌های ما)، الاغ صربستانی، قربانی علم، نطق مراسم تدفین، قیم ناخواسته، کودک بااستعداد من، سیزدهمی، شب مهتابی، بحران، دروغ و ادیب صربستانی از داستانهای این مجموعه اند.

*****
از شما مخاطبین محترم بابت کیفیت پایین پوزش می خواهیم.

از ایرانصدا بشنوید

داستانهای طنز «فیل در پرونده» و «مراسم تدفین» شما را تا انتها با خود پیش می‌برند. این داستانها روایتی ساده از اتفاقات روزمره‌‌اند که ممکن است برای هر فردی رخ دهد. برای رفع خستگی از شما دعوت می‌کنم این دو داستان را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا