display result search
منو
شاهین پدر

شاهین پدر

  • 8 قطعه
  • 126 دقیقه مدت کتاب
  • 1834 دریافت شده
نویسنده: مریم تاجیک
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
عباس اکرامی‌ اقدم متولد 1294دانش آموخته دانش‌سرای عالی، آموزگار، روزنامه‌نگار و مربی فوتبال اهل ایران است.

دکتر عباس اکرامی، بنیان‌گذار باشگاه‌داری و فوتبال نوین در ایران، همواره از وضعیت فوتبال در ایران ناراحت بود و به دنبال راه‌حلی می‌گشت؛ تا آنکه در دیدار با آقای هاکر، مدرس فیفا که به ایران آمده بود، متوجه شد مشکل اصلی فوتبال ایران نبودن باشگاه پیشرفته و استعدادیابی اصولی در بین کودکان است.
هاکر به اکرمی پیشنهاد داد برای این منظور از سِر استنلی راس، رئیس وقت فیفا، کمک بخواهد. بعد از نامه‌نگاری با رئیس فیفا از اکرمی دعوت کردند تا در دوره‌های مربیگری فیفا در انگلستان شرکت کند.
دکتر اکرمی بعد از گذراندن دوره‌های متعدد مربیگری، با دستان پر به ایران بازگشت و به دنبال راه‌اندازی یک باشگاه پیشرفته و کشف استعدادهای فوتبالی، به مدارس تهران سرزد و بچه‌هایی را که سه مشخصه اخلاق خوب، نمره‌های بالا و استعداد در فوتبال داشتند، انتخاب کرد و بعد از رضایت پدر و مادرشان، آنها را سازماندهی و پایه‌های اولیه باشگاه شاهین را بنا کرد.
در این بین به‌علت حمایت نکردن سازمان تربیت بدنی مجبور شد ابتدا در زمین‌های خاکی تمرین کند، اما با کمک‌های مردمی موفق شد زمینی در جنوب تهران خریداری و ساختمان باشگاه شاهین را در آن بنا کند.

از ایرانصدا بشنوید

از تاریخ فوتبال ایران چقدر آگاهی دارید. آیا می‌دانید اولین باشگاه مدرن ایران، یعنی باشگاه شاهین را دکتر عباس اکرامی تأسیس کرده است؟ اگر به دانستن سرگذشت این مرد بزرگ علاقه‌مندید، شما را به شنیدن این کتاب گویا دعوت می کنم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عالی بود فقط یکمی صداها و فریادها زیاد بود
  • عالی بود
  • اجرا خیلی خیلی خیلی بد . بیش از اندازه جیغ و هوار داشت ، بند دل شنونده پاره میشه. ایکاش کارگردان یکم ملاحظه این موارد رو میکردند. برای اظهار هر نوع هیجانی ب جیغ و فریاد های شدید متوصل شدند.
  • عالی و بدون نقص

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا