display result search
منو
رویای آمریکایی

رویای آمریکایی

  • 8 قطعه
  • 143 دقیقه مدت کتاب
  • 3041 دریافت شده
رمان رویای آمریکایی، برشی از زندگی یک خانواده‌ی سیاه‌پوست است که با رویای یک زندگی بهتر و به قصد پناهندگی، راهی آمریکا شده‌اند. نویسنده، زندگی این خانواده را در شش فصل روایت می‌کند.

خانواده‌ی جیند جانگام، یک خانواده‌ی سیاه‌پوست اهل کامرون هستند که باور دارند آمریکا بهترین کشور دنیاست و به امید یک زندگی رویایی، در نیویورک و محله‌ی هارلم (منطقه‌ی سیاه‌پوست‌نشین شهر) زندگی می‌کنند.
جیند، همسر و فرزندش، سه سال پیش به آمریکا آمده‌اند و با اجازه‌ی اقامت مشروط، منتظر نتیجه‌ی پرونده‌ی پناهندگی خود هستند. همسر جیند، در کنار تحصیل در دانشگاه، درآمدی اندک، از کاری پاره‌وقت دارد و جیند برای پرداخت هزینه‌های زندگی، دست‌مزد وکیل مهاجرت و همین‌طور کمک به خانواده‌ی فقیرش در کامرون، شغل‌های بسیاری را اتجربه کرده است.
رمان با توصیف مصاحبه‌ی کاری موفق جیند در شرکت لیمن شروع می‌شود؛ فرصتی طلایی برای ادامه‌ی زندگی در آمریکا که اینک نصیب این خانواده شده است.
نویسنده در این رمان، فصل جدیدی از زندگی خانواده‌ی جانگام را روایت می‌کند که باور دارند آمریکا بهترین کشور دنیاست، اما...

* ایمبولو امبیو بومی لیمب، اهل کامرون است. او در شهر نیویورک زندگی می‌کند. در سال 2017 او جایزه PEN / فاکنر را برای رمان The Dreamers دریافت کرد. او در سال 2014 شهروند آمریکایی شد.
کریستینا هنریکز (نویسنده ی آمریکایی) در نیویورک تایمز، این اثر را «یک رمان بزرگ و دل‌نشین» نامید و نوشتن مبیو را با «اعتماد به نفس و گرمی» ستایش کرد.
رون چارلز، منتقد کتاب واشنگتن پست، نوشت: «او یک داستان‌پرداز درخشان و فریبنده بود.» او ادامه داد: «این رمان از کلیشه‌های مرتبط با داستا‌ن‌های مهاجران اجتناب می کند».


کتاب:
Behold the Dreamers (2016)

از ایرانصدا بشنوید

رویای یک زندگی آرمانی، دغدغه‌ی بزرگ عصر حاضر است. رویایی که باعث می‌شود انسان‌ها برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی فروگذار نکنند. پدیده‌ی مهاجرت یکی از این گزینه‌هاست. این کتاب، با تکیه بر موضوع مهاجرت، زندگی خانواده‌ای مهاجر را در آمریکا روایت می‌کند. این رمان را برای نخستین بار در ایران، سارا شجاعی در پایگاه کتاب گویای ایران صدا، ترجمه و برای رادیو تنظیم شنیداری کرده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا