display result search
منو
رویای آمریکایی

رویای آمریکایی

  • 8 قطعه
  • 143 دقیقه مدت کتاب
  • 2664 دریافت شده
رمان رویای آمریکایی، برشی از زندگی یک خانواده‌ی سیاه‌پوست است که با رویای یک زندگی بهتر و به قصد پناهندگی، راهی آمریکا شده‌اند.
نویسنده، زندگی این خانواده را در آمریکا، در شش فصل روایت می‌کند.

خانواده‌ی جیند جانگام، یک خانواده‌ی سیاه‌پوست اهل کامرون هستند که باور دارند آمریکا بهترین کشور دنیاست و به امید یک زندگی رویایی، در نیویورک و محله‌ی هارلم (منطقه‌ی سیاه‌پوست‌نشین شهر)، زندگی می‌کنند.
جیند، همسر و فرزندش، سه سال پیش به آمریکا آمده‌اند و با اجازه‌ی اقامت مشروط، منتظر نتیجه‌ی پرونده‌ی پناهندگی خود هستند. همسر جیند، در کنار تحصیل در دانشگاه، درآمدی اندک، از کاری پاره‌وقت دارد و جیند برای پرداخت هزینه‌های زندگی، دستمزد وکیل مهاجرت و همین‌طور کمک به خانواده‌ی فقیرش در کامرون، شغل‌های زیادی را امتحان کرده است.
رمان، با توصیف مصاحبه‌ی کاری موفق جیند در شرکت لیمن شروع می‌شود؛ فرصتی طلایی برای ادامه‌ی زندگی در آمریکا که اینک نصیب این خانواده شده است.
نویسنده در این رمان، فصل جدیدی از زندگی خانواده‌ی جانگام را روایت می‌کند که باور دارند آمریکا بهترین کشور دنیاست اما...

*ایمبولو امبیو بومی لیمب، کامرون است. او در شهر نیویورک زندگی می کند. در سال 2017 او جایزه PEN / فاکنر را برای رمان خود به نام The Dreamers را به دست آورد. او در سال 2014 شهروند آمریکایی شد.
کریستینا هنریکز(نویسنده ی آمریکایی) در نیویورک تایمز،این اثر را "یک رمان بزرگ و دلنشین" نامید و نوشتن مبیو را با "اعتماد به نفس و گرمی" ستایش کرد. رون چارلز، منتقد کتاب "واشنگتن پست"، نوشت که "مگویی" یک داستان پرداز درخشان و فریبنده بود او ادامه داد : این رمان از کلیشه های مرتبط با داستان های مهاجران اجتناب می کند:

این رمان در سال 2017، جایزه PEN را به دست آورد.

کتاب:
Behold the Dreamers(2016)

از ایرانصدا بشنوید

رویای یک زندگی آرمانی، دغدغه‌ی بزرگ عصر حاضر است. رویایی که باعث می‌شود انسان‌ها برای رسیدن به آن، از هیچ تلاشی فروگزار نکنند و پدیده‌ی مهاجرت یکی از این گزینه‌هاست. این کتاب، با تکیه بر موضوع مهاجرت، زندگی خانواده‌ای مهاجر را در آمریکا روایت می‌کند. *این رمان برای نخستین بار در ایران، در پایگاه کتاب گویا ایران صدا در رادیو توسط خانم سارا شجاعی ترجمه و برای رادیو تنظیم شنیداری شده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا