display result search
منو
ده بچه زنگی

ده بچه زنگی

  • 5 قطعه
  • 137 دقیقه مدت کتاب
  • 3871 دریافت شده
نویسنده: محمدرضا زندیه
راوی: پویان مقدم
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
این رمان اولین بار در 1939 منتشر شد. آگاتاکریستی این رمان را از روی شعر کودکانه «ده بچه زنگی» نوشت. داستان درباره 10 نفر است که یک میزبان اسرارآمیز آنها را برای گذراندن تعطیلات به خانه‌ای در یک جزیره دعوت می‌کند و نفر به نفر کشته می‌شوند.

در رمان ده بچه ی زنگی، ده نفر دعوت شدند تا تعطیلات خود را در قصری افسانه ای در نیگر آیلند بگذرانند. هر یک از آنان رازی برای پنهان کردن داشت. آنان در بعدازظهر باشکوه روزی تابستانی به آنجا می رسند؛ اما به زودی سلسله حوادثی پیش بینی نشده رخ می دهد و همگان را در اضطرابی نفس‌گیر فرو می برد…
درنهایت پس از اتفاق‌هایی بسیار عجیب، هر ده نفر به طرز وحشتناکی به قتل می رسند. وارگیو و لمبارد گلوله خوردند. اولی گلوله به سرش خورد و دومی به قلبش. دوشیزه برنت و مارستون با سیانور مسموم شدند. خانم راجرز از زیاد خوردن کلورال مرد. سرِ راجرز شکافته شد. سرِ بلور متلاشی شد. آرمسترانگ غرق شد. جمجمه ی مک آرتور با ضربه‌ای که از پشت به سرش وارد آمد، شکست و ورا کلایتون به دار آویخته شد.
اسکاتلند یارد به شدت درگیر حل این معما می شود و تحقیقات در جریان است. سند دست‌نوشته‌ای به آنها می رسد و پرده از راز پنهان قتل ها برداشته می‌شود و ....

توجه این داستان برای نوجوانان توصیه نمی شود

*مینی سریال:
And Then There Were None(2015)
کتاب:
And Then, There Were None(1939)

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب با بیش از 100 میلیون نسخه، پرفروش‌ترین رمان کارنامه کریستی است که هر لحظه شنونده را در هراس و اضطراب نزدیک شدن قاتلی نامرئی قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید تک تک سلولهای خاکستری مغزتان را درگیر حل معمایی پیچیده کنید، حتماً این کتاب را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا