display result search
منو
قول

قول

 • 4 قطعه
 • 52 دقیقه مدت کتاب
 • 4800 دریافت شده
راوی داستان، آقای مولر، ماجرا را این گونه روایت می‌کند:
«در حدود نه سال قبل، زمانی که من رئیس پلیس ایالت زوریخ بودم، روزی دست‌فروشی به نام گُنتِن خبر قتل دختربچه ای را به ما داد».

... دست‌فروش گریتلی مُزه نام داشت و اهل روستای مَگِن دورف بود. من همراه سروان ماتئی و گروهبان تروی لِر به محل حادثه رفتیم تا در این باره تحقیق کنیم. براثر بارندگی شب گذشته، همه‌ی آثار جرم از بین رفته بود. از آنجا که دست‌فروش دوره‌گرد سوء سابقه داشت، به او بدگمان شدیم و او را با خودمان بردیم.
در بازجویی‌ها فهمیدیم که او در سبد خود علاوه بر اجناس دیگر، شکلات و کارد آشپزخانه نیز داشت و همین مسئله باعث شد تا بیشتر به او شک کنیم. موضوعی که توجه ما را جلب می کرد این بود که آن دختربچه با کارد آشپزخانه به قتل رسیده بود و طبق گزارش کالبدشکافی، در معده‌ی او مقداری شکلات دیده شده بود؛ علاوه بر این لباس‌های دست‌فروش آغشته به خون آن دختربچه بود.
در ملاقاتی با خانم کروم، معلم دهکده، متوجه شدیم آن کودک با ناشناسی به نام جوجه‌تیغی ارتباط داشته است. از روی نقاشی‌های آن دختر ماتئی توانست اطلاعات خوبی درباره قاتل به دست آورد. درنهایت فهمیدیم که قاتل شخصی تنومند و پرقدرت است که از نوعی بیماری رنج می برد».

مختصری درباره نویسنده :
فریدریش دورنمات نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس برجسته سوئیسی، در پنجم ژانویه 1921، در یکی از روستاهای اطراف شهر برن در کشور سوئیس به دنیا آمد. پدر دورنمات کشیش و پدربزرگش شاعری بذله‌گو و سرشناس بود که به خاطر شعرهای انتقادآمیز سیاسی به او لقب شاعر سیاسی پرخاشجو داده بودند. تأثیر ویژگی‌های این دو نفر بر دورنمات بسیار زیاد بود؛ چنان‌که این تأثیر را به آسانی در بیشتر نوشته‌های این نمایشنامه‌نویس شهیر می‌توان مشاهده کرد.

*کتاب:
The Pledge: Requiem for the Detective Novel(1958)
*فیلم:
It Happened in Broad Daylight(1958)
این فیلم یک فیلم ،سوئیس-آلمانی-اسپانیایی به کارگردانی Ladislao Vajda است. فیلمنامه اصلی توسط فریدریش درنمتت، یک نمایشنامه نویس و نویسندگی سوئیس نوشته شده است، ومورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

La promessa(2001)
The Cold Light of Day (1996).
*شنوندگان گرامی، به سبب دسترسی نداشتن به فصل اول از این کتاب شنیدنی، از شما دعوت می کنیم تا خلاصه ای از آن را در ابتدای فصل دوم بشنوید.

از ایرانصدا بشنوید

این داستان بیانگر نوعی ناامنی در جوامع است که این بار گریبان‌گیر کودکان شده است. این ناامنی از نوعی بیماری برمی‌آید و «قول» پاسخ ماتئی، بازرس سرشناس و در اوج موفقیت پلیس سوئیس است به درماندگی مادری که دخترک 9 ساله‌اش قربانی هوسرانی قاتلی زنجیره‌ای شده است. لطفا این کتاب گویا را بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

 • ممنونم از ایران صدا کتاب صوتی باعث شد شبا آروم تر بخوابم و کتاب گوش بدم این لذت و با تمام دنیا عوض نمیکنم
 • خیلی قشنگ بود پبشنهاد میکنم حتما گوشش بدید خیلی جذاب بود
 • عاالللللللللی بود
 • اصلا جالب نبود
 • بسیار عالی بود. حتما تجربه شنیدنش رو داشته باشید.
 • خیلی قشنگ بود
 • سلام و شب بخیر خیلی باحاله وقتی شبها فارغ از همه چیز میشینی پای این داستانها باور کنید همه مشکلات فراموش میشه و یه حس خوبی به آدم دست میده
 • ومن الله التوفیق
 • بسیار ممنون که باعث آرامش شب های ما هستید

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا