display result search
منو
لالایی

لالایی

  • 8 قطعه
  • 19 دقیقه مدت کتاب
  • 4042 دریافت شده
نویسنده: کیم توی
راوی: گیتی خامنه
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
کتاب لالایی مجموعه خاطرات نویسنده از زندگی در ویتنام، جنگ و برخورد با سربازان کمونیست، شرح ماجرای فرار با قایق و زندگی در اردوگاه پناهندگان و سفر به کِبک و تقابل دو فرهنگ است. این کتاب گویا با هنرمندی «گیتی خامنه» اجرا شده است.

ویتنامی‌ها ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید: «فقط آن‌هایی که موهای بلندی دارند می‌ترسند، چون هیچ‌کس نمی‌تواند موهای افراد کچل را بکشد» و من تلاش کردم تا جایی‌که ممکن است فقط صاحب اموالی باشم که از محدودهٔ بدنم تجاوز نکند.

من کیم توی هستم و دوران کودکی خود را در ویتنام سپری کردم. در زمان جنگ ویتنام مجبور شدم به همراه خانواده مخفیانه فرار کنم و پس از سختی‌های فراوان در حومهٔ مونترال ساکن شوم. کتاب لالایی، خاطرات من است؛ خاطراتی واقعی و دردناک از یک زندگی واقعی!

از ایرانصدا بشنوید

کتاب لالایی جایزه‌ی ادبی فرمانداری در بخش داستان‌های فرانسوی زبان سال 2010، جایزه‌ی بزرگ RTL پاریس سال 2010، جایزه‌ی بزرگ ادبی آرچامبو سال 2011، جایزه‌ی موندلو بخش چند فرهنگی سال 2011 و جایزه‌ی بزرگ گراند پابلیک سالن دو لیور سال 2012 را از آن خود کرده و در فهرست نامزدهای جایزه‌ی ادبی من ایژین 2013، جایزه‌ی بین‌المللی ادبی دوبلین IMPAC سال 2014، جایزه‌ی گیلر کانادا سال 2012 و جایزه‌ی رمان برتر سایت آمازون کانادا 2012 هم قرار گرفته است. شنیدن این کتاب معتبر بین المللی را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا