display result search
منو
قتل در چاپخانه مرکزی

قتل در چاپخانه مرکزی

  • 7 قطعه
  • 128 دقیقه مدت کتاب
  • 6689 دریافت شده
نویسنده: مهام میقانی
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
در پی قتل «محمود مهتدی» مدیرمسئول «روزنامه دوران»، «بازپرس نقیبی» که مسئول این پرونده است، در می‌یابد شهربانی هیچ علاقه‌ای به دنبال کردن این اتفاق نشان نمی‌دهد؛ چرا که احتمالاً ساواک پشت این ماجراست.

در آبان ماه 1344 در مقابل چاپخانه مرکزی قتلی رخ می‌دهد. «بازپرس نقیبی» در پیگیری‌های ابتدایی در می‌یابد شهربانی هیچ علاقه‌ای به دنبال کردن این اتفاق نشان نمی‌دهد. نقیبی متوجه می‌شود «محمود مهتدی»، مدیرمسئول «روزنامه دوران»، روزنامه‌نگار نافرمانی است که پس از چاپ نامه «آیت الله خمینی» درباره مسئله «کاپیتولاسیون» که درست یک سال قبل رخ داده است، روزها زیر نظر مأموران ساواک بوده و پیش از شب ترور، چندین نامه تهدیدآمیز دریافت کرده است.
با وجود این که نقیبی می‌داند اگر این پرونده را بدون دستور مستقیم شهربانی پیگیری کند، دچار مشکلات فراوانی می‌شود، اما تصمیم می‌گیرد تا فاش شدن راز این قتل از جست‌وجو دست برندارد.

از ایرانصدا بشنوید

در پس پرده قتل روزنامه‌نگاری که بنا به وظیفه آزادی‌خواهی‌اش از حق و عدالت سخن گفته، دست‌های پنهانی وجود دارند که نمی‌خواهند کسی صدای حق‌طلبی او را بشنود. این ظاهر داستان «قتل در چاپخانه مرکزی» است و بهانه‌ای برای پرداختن به یکی از موضوعات اصلی نهضت انقلاب اسلامی ایران که عبارت از قانون ننگین «کاپیتولاسیون» بود و امام خمینی (ره) به مبارزه با آن برخاست. از شما دعوت می‌کنیم تا از زاویه‌ای جدید با این موضوع آشنا شوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا