display result search
منو
شکار یک سیاه پوست

شکار یک سیاه پوست

  • 10 قطعه
  • 177 دقیقه مدت کتاب
  • 3114 دریافت شده
سیاه پوستی به نام سانی کِلارک به طرف دخترسفیدپوستی به نام کَتی بارلو، سنگی پرتاب کرد و سرش را شکست و بعد هم در جنگل پنهان شد....

... کلانترجِف می خواست خود را از ماجرا دور نگه دارد تا در انتخابات آینده باز هم رأی بیاورد و کلانتر شود. از طرف دیگر گروهی نقاب دار یکی از زندانیان سیاه پوست را که زیرنظر جف زندانی بود و سام برینسون نام داشت، گروگان گرفتند و اعلام کردند تا زمانی که سانی کلارک را به ما تحویل ندهند، این گروگان را آزاد نخواهیم کرد. جف با معاون خود، جیم کوچ، همراه شد تا سام را بیابد. آنها به درِ خانه ی سام رفتند، اما عمه جینی از او بی خبر بود . جف و جیم تا صبح به جست وجو ادامه دادند و صبح بِرت نیز به آنها پیوست و گفت که قاضی آلن دستور داده که به دنبال سانی کلارک باشیم. ولی جف گفت تا موقعی که سام را نیابم کار دیگری انجام نمی دهم. آنگاه دستور داد همگی به طرف نیدمور حرکت کنند.

مختصری درباره ی نویسنده :
ارسکین پرستون کالدول (زاده 17 دسامبر 1903 - درگذشته 11 آوریل 1987) نویسنده معاصر آمریکایی است. وی در جوانی به شغل‌های متعددی دست زد ولی موفق نشد، تا اینکه در نهایت نویسنده شد. او از پیشروان پرداختن به درون‌مایه‌های اجتماعی، از جمله فقر و نژادپرستی، به‌ویژه در ایالت‌های جنوبی، در ادبیات قرن بیستم آمریکا به شمار می‌رود. وی کتاب تعظیم به خورشید فروزان را با همین درون‌مایه نوشت. بسیاری از کتاب‌های او از جمله قصه‌های بابام، غوغای ژوئیه و جادهٔ تنباکو به زبان فارسی چاپ و منتشر شده است.

از ایرانصدا بشنوید

رمان «شکار یک سیاهپوست» از آثار دوران میانه نویسندگی کالدول است. این رمان که پس از جاده تنباکو، پرفروش ترین اثر کالدول به شمار می آید، بازتاب اندیشه های اجتماعی وی در زمینه سیاهان جنوب آمریکا و بی عدالتی هایی است که بر آنها روا داشته می شود. نثر کالدول در این کتاب مانند دیگر آثارش، عامیانه، دلپذیر و توأم با درون بینیِ انسانها در رویارویی با واقعیات بیرونی است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا