display result search
منو
خورشید مهر

خورشید مهر

  • 8 قطعه
  • 160 دقیقه مدت کتاب
  • 3502 دریافت شده
نویسنده: محمد محمودی
کارگردان: محمد پورحسن
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
حضرت خدیجه ( س ) نخستین زنی بود که اسلام آورد و در راه دین اسلام از هیچ کوششی مضایقه نکرد. او همه ثروت خود را در راه اعتلای دین اسلام و کمک به پیامبر اسلام ( ص ) هزینه کرد و تا آخر عمر به آن حضرت وفادار بود.

در دوران جاهلیت در سرزمین «حجاز» پیامبر در شهر «مکه» به عنوان «محمد امین» شناخته شده بود و به واسطه همین خصلت، او توانست سرپرستی کاروان تجاری خدیجه (س) را به عهده بگیرد. اما در همان زمان سرزمین حجاز درگیر جهل مردمانی بود که دختران خود را زنده به گور می کردند؛ با این همه، بودند کسانی که باور داشتند پیامبری ظهور خواهد کرد و نجات بخش جهان خواهد بود و نشانه های این ظهور را در کتاب مقدس انجیل یافته بودند.
حضرت محمد (ص) پس از ازدواج با خدیجه به پیامبری مبعوث می شود و حضرت خدیجه نخستین زنی است که اسلام می آورد. سران قریش پیروان دین اسلام را تحریم می کنند و آنها به «شعب ابی طالب» تبعید می شوند. آزار و اذیت ها چنان ادامه پیدا می کند که زندگی پیامبر نیز تهدید می شود، اما حضور مداوم خدیجه (س) در کنار ایشان نقطه قوتی است بر همه این آلام؛ همچنین بشارت بر این که نسل پیامبر از پی دختر ایشان ادامه پیدا می کند، مرهمی است بر دل دردمند خدیجه (س) که با آرامش از دنیا رخت بر بندند....

از ایرانصدا بشنوید

از دیدگاه شهید «مطهری»، «حضرت خدیجه‌ (س)» نمونه عالی نقش مؤثر زنان در معنویت و تمدن اسلام است که به راستی، مایه تسلی خاطر پیامبر اسلام (ص) بود و درنهایت صمیمیت، همه ی هستی خود را نثار اسلام کرد. کتاب گویای «خورشید مهر» بخش‌هایی از زندگی این بانوی بزرگوار را به تصویر کشیده است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا