display result search
منو
دیوید کاپرفیلد

دیوید کاپرفیلد

  • 8 قطعه
  • 103 دقیقه مدت کتاب
  • 14930 دریافت شده
نویسنده: چارلز دیکنز
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
رمان «دیوید کاپرفیلد» روایت زندگی شخصی دیکنز است. داستانی که از کودکی دیوید آغاز می‌شود و تا بزرگسالی او ادامه می یابد. دیکنز، دیوید کاپرفیلد را «کودک موردعلاقه خود» می نامد و منتقدان آن را زیباترین توصیف دیکنز از دوران کودکی می دانند.

دیوید شش ماه بعد از مرگ پدرش به دنیا می آید. نحسی در زندگی این کودک، پیش از تولدش شروع شده است. دیوید با مادری مهربان و شیرین و نازنین همراه است؛ تا اینکه مشکلات زندگی مادر جوانش را وادار می کند با مردی به نام موردستون ازدواج کند. مردی که با رفتار خشونت آمیزش سرانجام دیوید را به مدرسه ای بیرون شهر می فرستد. مشکلات دیوید ادامه پیدا می کند تا اینکه بعد از مدتی مادر او نیز می میرد و ….

*دیوید کاپرفیلد رمان هشتم چارلز دیکنز است. عنوان کامل این رمان، «تاریخ شخصی، ماجراهای، تجربه و مشاهدات دیوید کاپرفیلد جوانتر از سرپرستی سرکش» است (که هرگز به هیچ وجه آن را منتشر نمی کند)،که اولین بار در سالهای 1849 تا 50 منتشر شد.
فیلم و سریال
David Copperfield (2019تا1935)

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب، نخستین بار، در سال 1850 میلادی منتشر شد. دیکنز آن را از دیگر کتاب‌های خود برتر می‌دانست؛ شاید از این رو که حوادث هیجان‌ انگیز و بسیاری از عناصر داستان، برگرفته از رخدادهای زندگی خود اوست و می‌توان گفت بیش از دیگر رمان های او، قالب اتوبیوگرافی دارد. از این کتاب فیلم ها و انیمیشن های بسیاری نیز ساخته شده و روایت صوتی آن نیز بسیار جذاب است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • واقعا صدای آقای رضوی کلفته .
  • اقای رضوی صداشون عااالیه ولی انقد سنگینه صداشون وقتی روایت میکنن اذیت میشم
  • صدای زیبا اقای رضوی شنیدنی است ولی این کتاب خیلی خلاصه شده بود
  • درود فراوان برشما آقای رضوی کتابهای کلاسیک واقعا برازنده شما هست .این دسته کتابها را لطفا بیشتر روایت کنید.از زحمات شما و دیگران سپاسگزاریم

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا