display result search
منو
فرار بزرگ

فرار بزرگ

  • 13 قطعه
  • 281 دقیقه مدت کتاب
  • 12272 دریافت شده
نویسنده: رمون کنو
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
نویسنده ای دست به نوشتن رمانی می‌زند، اما در نیمه‌ های داستان باز می‌ماند؛ زیرا شخصیت اصلی آن، «ایکار»، فرار می کند. نویسنده به پاریس می‌رود و ....

«لوبر» رمان نویس بزرگ و پر آوازه‌ ای است. او در سر داشت تا رمانی تازه بنویسد. اما «ایکار» شخصیت اصلی رمان، از شرایطی که در رمان دارد، ناراضی است و برای همین پا به فرار می‌گذارد.
لوبر، به همکار نویسنده‌اش شک می‌کند. به خانه‌اش می‌رود و پیش نویس رمان تازه‌اش را بررسی می‌کند. او حتی فکر می‌کند که همکارش اسم مستعاری برای شخصیت رمان او انتخاب کرده و شخصیت او را دزدیده است.
همکارش به او پیشنها می‌کند با یک کارآگاه خصوصی وارد مذاکره شود. او هم نزد «مورکول»، کارآگاه زبده شهر، می‌رود.
کارآگاه همه تلاشش را می‌کند تا جزئیات بیشتری از شخصیت ایکار به دست بیاورد.
لوبر به کارآگاه می‌گوید هنوز شخصیت ایکار به طور کامل شکل نگرفته بود و او قصد داشت از ایکار شخصیتی شاعرانه خلق کند؛ شخصیتی که بتواند شعر، رخوت فصل بهار و غنچه گل سرخ را دوست داشته باشد؛ همان چیزهایی که خود نویسنده علاقه‌ای به آنها نداشت....

از ایرانصدا بشنوید

این کتاب گویای نمایشی، اقتباسی از رمان «پرواز ایکار» است؛ داستانی سوررئال و جذاب که شنونده را با خود همراه می کند و با شخصیت اصلی داستان پیش می برد. به علاقه مندانِ آثار «ریموند کنو»، نویسنده فرانسوی، کتاب گویای «فرار بزرگ» را پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • از نظر من این کتاب بسیار عالی بود
  • نوع طنز اجرا شده بسیار با جنس طنز اثر اصلی متفاوت است. اساساً طنز در آثار سوررئال شکل متفاوتی دارد، نوعی بی‌تفاوتی و در عین حال جدیت در آن هست که در آثار نمایشی باید به درستی اجرا شود. طرز حرف زدن آدم‌ها نباید با لحن لودگی اجرا شود چرا که کل این جهان و اتفاقات آن هستند که فضای کمیک را می‌آفرینند.
  • من خیلی دوستش داشتم ، خاص بود و تخیل بسیار قوی
  • یعنی افتضاح

تصاویر

کتاب گویا