display result search
منو
رودین

رودین

  • 13 قطعه
  • 253 دقیقه مدت کتاب
  • 2678 دریافت شده
«رودین» به ناتالیا، دختر داریا میخایلوف، علاقه مند شد و این علاقه را با او در میان گذاشت؛ این در حالی بود که قرار بود سِرگِی با ناتالیا ازدواج کند. داریا به نحوی از این ماجرا باخبر شد و به رودین بی اعتنایی کرد...

رودین مجبور شد آنجا را ترک کند. بعد هم تابستان به پایان رسید و داریا و فرزندانش از دهکده به مسکو رفتند.
دو سال گذشت. در این دو سال الکساندرا ( یکی از اهالی دهکده) با میخایلوف ازدواج کرد و صاحب فرزندی شد. یک روز باسیمونوف، معلم خصوصی پسران داریا، از مسکو به آنجا آمد و خبر آورد که سرگی، برادر الکساندرا، قصد ازدواج با ناتالیا را دارد. آن روز بیکاسوف نیز آنجا بود و با حرف های خود رودین را به تمسخر گرفت. اما میخایلوف از رودین دفاع کرد...

مختصری درباره ی نویسنده :
ایوان سرگئی‌ یویچ تورگنیف (زاده 9 نوامبر 1818 - درگذشته سوم سپتامبر 1883) رمان نویس، شاعر و نمایشنامه نویس روس بود که نخستین بار توسط او کشورهای غربی با ادبیات روسی، آشنا شدند. آثار او تصویری واقع‌گرایانه و پر عطوفت از دهقانان روس و بررسی تیزبینانه‌ای از طبقه روشنفکر جامعه روسیه (که در تقلای سوق دادن کشور به عصری نوین بودند) است.
این نویسندهٔ اجتماعی روسی وضع زندگی هم میهنان خود را که بیشترشان از کشاورزان و طبقات ملی بودند، در نوشته‌های خود توصیف کرده و حقایق تلخ و واقعیات ناگوار زندگی طبقات محروم را نشان داده است.
کتاب‌های معروف او چون «یادداشت های یک شکارچی» و «مین بکر» انتقاد شدیدی از رژیم غلامی دهقانان است که در دوره تزاری معمول بود. تورگنیف سال‌ های زیادی را در اروپای غربی گذراند؛ چرا که او به عنوان یک لیبرال از یک سو شاهد حکومت تزاری ارتجاعی رومانف‌ها در وطنش بود و از سوی دیگر در محافل هنری و علمی روسیه نیز روح انقلابیگری رادیکال را در جریان می‌دید.
رودین (به روسی: Рудин) اولین رمان ایوان تورگنیف است. او نوشتن این رمان را در سال 1855 آغاز کرد و برای اولین بار در سال 1856 در مجله ادبی سوورمنیک به چاپ رساند.

از ایرانصدا بشنوید

داستان رودین بیانگر زندگی یک انسان روشنگر و در عین حال بی ثمر در دوران تقابل فرهنگ ارباب و رعیتی با انقلاب‌ها، شورش‌ها و جنگ‌های پیوسته‌ است. داستان در یک روستا یا شاید یک شهر کوچک در روسیه اتفاق می‌افتد؛ جایی که احترام‌ها رواج دارد و مردم تقریبا روابط خوبی باهم دارند. چند تن از زمین داران و اشراف که به مهمانی‌های دورهمی و حرف‌های جدید علاقه‌مندند، با آمدن رودین، به دنیای تازه‌ای معرفی می‌شوند که برای برخی جذاب و برای برخی عذاب آور است. نویسنده، رودین را یک جوان آرمان گرا و باهوش آفریده که با سخنوری خود بقیه را مبهوت خود می‌ کند، فردی که شاید آرمان هایش را می پرستد، ولی با کشمکش‌ های درونی‌اش داستان را جذاب می‌کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • داستانش خوبه اماحوصله ادم رو سر میبره یه مشکلی که داره اینه که با یک صدای خانم و اقا میخواین چندین شخصیت رو صحبت کنن من که از صداهای عجیب و غریب اقای شهرستانی تو شخصیتهای مختلف خوشم نمیاد اگه داستان روایی بود خیلی بهتر بود

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا