display result search
منو
آوای وحش

آوای وحش

  • 7 قطعه
  • 86 دقیقه مدت کتاب
  • 13851 دریافت شده
نویسنده: جک لندن
راوی: مرتضی حسنلو
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«باک» یک سگ اهلی است که در خانه‌ی «قاضی میلر» بزرگ شده است. باغبان قاضی او را می‌دزدد و می فروشد. باک را همراه با سگان دیگر برای کاشفان طلا و حمل سورتمه‌های آنان به قطب جنوب می‌برند. باک سفر سختی در پیش دارد....

«باک» را همراه چند سگ دیگر به یک کشتی می‌برند تا طی یک سفر پرماجرا به قطب جنوب برسند. «مورگان» دلال سگ، باک را آزار می دهد تا او را رام کند. گرسنگی و درد شلاق‌ها امان باک را می‌برد و ترجیح می دهد با مورگان کنار بیاید. او و سگ‌های دیگر به قطب می رسند و در یک گروه 13 تایی قرار می گیرند تا با اربابشان به سمت معادن طلا حرکت کنند. بار سورتمه‌ها زیاد و سنگین است. «خنده رو» و «شیری» دو سگ دیگرند که از منطقه‌ی گرمسیری همراه با باک به قطب آمده‌اند. خنده رو دوست صمیمی باک است و شیری دشمن و مخالف او. شیری رئیس گروه است و روزی در مبارزه‌ای نابرابر جان خنده رو را می گیرد. باک به خودش قول می دهد تا انتقام دوستش را از شیری بگیرد. او موفق می شود و در مبارزه‌ای، بر شیری غلبه می کند و او را می کشد.
حالا او رهبر گروه 13 نفره ای است که قرار است راه باقی مانده تا طلاها را با غذای کم و شلاق خوردن زیاد طی کنند. آیا باک موفق می‌شود از این سفر جانکاه زنده بیرون بیاید؟

*. «آوای وحش» بیش از یک قرن پیش نوشته و چاپ شده است؛ اما شخصیت راوی‌اش که یک سگ به نام باک است، بازنمایی ظلمی است که تاریخ و طبیعت انسانی بر آنها روا داشته است. به نظر نمی‌آید حداقل در نیم قرن اخیر جایی در جهان باشد که «سگ‌ها» را در آنجا بسوزانند و لاشه‌هاشان را در بیابان رها کنند! آوای وحش را بشنوید تا ببینید چطور جک لندن روایتش از ستایش زندگی و زنده ماندن در شرایط دشوار را از زبان یک «سگ » روایت می کند.

از ایرانصدا بشنوید

شما سگ های زیادی را در ادبیات داستانی و فیلم‌ها و سریال‌ها می شناسید؛ به این عناوین دقت کنید : «سگ آقای پتیبل»، «بل و سباستین»، «سپید دندان»، «صد و یک سگ خالدار »، «سگ باسکرویل»، «میلو» در تن تن و میلو، «زمبه » در می‌تی کومان، «بوشفک » در لوک خوش شانس، «هاپوکومار» در خونه ی مادربزرگه و نمونه های دیگری که هر کدام ویژگی های منحصر به خودشان را داشته اند: شجاع، ترسو، شیرین، باوفا و ... همگی همیشه در شرایط عادی و بیشتر فانتزیِ زندگی در کنار صاحبشان حضور داشته‌اند؛ اما هیچ‌کدام هرگز در شرایط سخت و جان‌فرسا نبوده‌اند تا مجبور باشند برای بقا، با انسان‌ها و طبیعت بجنگند. «باک» یکی از دو سه شخصیت تاریخ حضور سگ‌ها در ادبیات داستانی جهان است که بی آنکه خودش بخواهد، مسیر تراژدی‌های انسانی برای او رقم می خورد. آوای وحش را بشنوید تا ببینید چطور جک لندن روایتش از ستایش زندگی و زنده ماندن در شرایط دشوار را از زبان یک «سگ » روایت می کند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • داستان بسیار زیبایی است راوی هم بسیار خوب اجرا کرد پیشنهاد میدم حتما داستان رو گوش کنیداز شنیدنش لذت میبرید. (ر _ قاین)

تصاویر

کتاب گویا