display result search
منو
دختر سروان

دختر سروان

  • 11 قطعه
  • 195 دقیقه مدت کتاب
  • 9271 دریافت شده
ماجرا از زبان «پتروشو» بیان می شود:
«من به قلعه ی «بلوگورسکی» رفتم که زیر نظر سروان «میرانو» خدمت کنم. بعد از مدتی به ازدواج با «ماریا» دختر سروان علاقه‌مند شدم....

... از طرف دیگر «پوکاچوف» و جمعی از قزاق‌ها به آنجا حمله کردند. سروان و زنش را کشتند و قلعه را به تصرف درآوردند. زن کشیش ماریا را به خانه ی خود برد تا در امان باشد. من به اورنبورگ نرفتم تا شاید با کمک ژنرال قلعه را نجات دهم. پوکاچوف نیز شوبرِین را به عنوان فرمانده ی قلعه انتخاب کرد و خود عازم نقاط دیگر شد، تا آنکه به اورنبرگ حمله کرد.
در این میان نامه ای از ماریا به دستم رسید. با خواندن نامه فهمیدم که شوبرین می خواهد ماریا را به ازدواج با خود مجبور کند. من با کوشش بسیار و زیر نظر پوکاچوف موفق به ازدواج با ماریا شدم».

مختصری درباره نویسنده:
الکساندر سِرگِیویچ پوشکین، شاعر و نویسندهٔ روسی سبک رومانتیسیسم است. او در ششم ژوئن 1799 در شهر مسکو چشم به جهان گشود و در 10 فوریه 1837 در سن پترزبورگ درگذشت.
پوشکین بنیان‌گذار ادبیات روسی مدرن به حساب می‌آید و برخی او را بزرگ‌ترین شاعر زبان روسی می‌دانند.

از ایرانصدا بشنوید

دختر سروان رمانی تاریخی از الکساندر پوشکین نویسنده روس است که نخستین بار در سال 1836 در مجله ادبی ساورمنیک منتشر شد. این رمان در قالب خاطرات یک افسر اشراف‌زاده امپراتوری روسیه به نام پتر آندرویچ و با زاویه دید اول شخص نوشته شده‌ است. بلنیسکی منتقد ادبی روس معتقد است که دختر سروان داستانی است که بیشترین تاثیر را بر نسل نویسندگان رئالیست روسی بر جای گذاشته است.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

کتاب گویا