منو
دزد و سگ ها

دزد و سگ ها

  • 7 قطعه
  • 110 دقیقه مدت کتاب
  • 5467 دریافت شده
«سعید مهران» به خاطر ادامه ی مبارزه در مصر مجبور به سرقت شد و به زندان افتاد. زنش «نَبویه» غیابی از او طلاق گرفت و با «علیش سدره» ازدواج کرد...

... سعید بعد از آزادی در فکر بود تا از علیش انتقام بگیرد. پس اسلحه ای به دست آورد، اما به اشتباه «شعبان حسین» را کشت. آنگاه یکی از همرزمان قدیمی اش، زنی به نام «نور» را دید. نور در خانه ی خود یک اتاق داشت و سعید به امید ازدواج با او در همان اتاق ماندگار شد. بعد از آن با لباس مبدل افسری به سراغ «رئوف الوان» رفت و به طرف او تیراندازی کرد. سپس به خانه آمد و متوجه شد زانویش زخمی شده است. در همان حال صدای پایی شنید. سرش را بلند کرد و نور را دید که وارد اتاق شد... .

*مختصری درباره نویسنده :
نَجیب مَحفوظ عبدالعزیز ابراهیم احمد الباشا نویسنده و نمایشنامه‌نویس مصری و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات سال 1988م، در 11 دسامبر 1911 در یکی از محله های قاهره به‌نام جمیلیه، به دنیا آمد و در 30 اوت 2006 پس از یک عمل جراحی در بیمارستان درگذشت. او که فرزند یک کارمند دولتی بود، در قسمت فرهنگی خدمات کشوری مصر از سال 1934 تا زمان بازنشستگی‌اش در سال 1971 کار کرد. ابتدا در وزارت موقوفات مشغول به‌ کار شد و سپس مدیر سانسور ادارهٔ هنر و سرانجام رئیس بنیاد حمایت از سینما و در دوران آخر کارمندی، مشاور وزیر فرهنگ شد. او 30 کتاب داستانی نوشت و در سال 1988 برنده جایزه نوبل در ادبیات شد تا اولین نویسنده عربی باشد که این جایزه را دریافت می کند.
این رمان اقتباسی از شخصیت واقعی به نام "محمود أمین سلیمان" است.
کتاب:
اللص والکلاب(1961)
فیلم:
اللص والکلاب(1962)

از ایرانصدا بشنوید

دزد و سگ‌ها (اللص والکلاب) داستان بلندی از نجیب محفوظ داستان نویس مصری است. مضمون این داستان اگزیستانسیالیستی (هستی‌گرایی یا باور به اصالت وجود) است که از تکنیک‌های جریان سیال ذهن و سوررئالیسم بهره می برد. منتقدان دنیای عرب این داستان را نقطه عطف داستان‌نویسی معاصر عربی می دانند.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • انگار نظرات شنوندها رو سلیقه ای منعکس میکنین.
  • این صداسازی مسخره و نامناسبی هست چرا به فهم مخاطب پیگیر کتاب صوتی توهین میکنید چه اصراری هست یک نفر وظیفه صداسازی همه شخصیتها رو به عهده بگیره اینهمه هنرمند و صداپیشه داریم. تاسف‌باره خصوصا صدای استاد رئوف که انقدر مسخره و لاابالی و گوش‌خراش بود. تجدید نظر کنید شما وقت میگذارید و زحمت ما اینترنت و زمان هزینه میکنیم پس احترام بگذارید
  • از نویسندگان ترک بیشتر کار کنید ..صداپیشگان عالی هستن و من خیلی علاقه مندم به کارهاشون

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا