منو
جاده‌های خلوت جنگ

جاده‌های خلوت جنگ

  • 5 قطعه
  • 71 دقیقه مدت کتاب
  • 3609 دریافت شده
نویسنده: محسن مطلق
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«جاده‌های خلوت جنگ» خاطرات خودنوشت «محسن مطلق» از نخستین روزهای حضورش در جبهه‌های جنگ است. این کتاب نامزد جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 1378 شد و در همان سال نیز رتبه دوم بخش خاطره را در مراسم انتخاب کتاب سال دفاع مقدس کسب کرد.

راوی، دانش‌آموز کم سن و سالی است که با توجه به حس و حال حاکم بر فضاهای دانش‌آموزی آن زمان، تصمیم می‌گیرد با عضویت در بسیج مسجد محل، به کاروان‌های اعزامی به جبهه‌های جنگ بپیوندد. نویسنده کتاب، خاطرات تحصیل در دبستان «معمار قصری»، یادآوری روزهای انقلاب در کوچه پس کوچه های محله خاوران، اشاره به نخستین نشانه های قابل لمس از پیامدهای وقوع جنگ، تشییع جنازه «اولین شهید محله» و اولین تجربه حضورش در جبهه‌های غرب و جنوب کشور بیان کرده است و تلاش کرده به اصل رویدادها وفادار بماند.
«محسن مطلق» سال 1348 درتهران متولد شد. سال 1362، برای اولین بار به جبهه‌های جنگ رفت و تحت تأثیر آن فضا تا پایان جنگ در جبهه ماند. کار نوشتن درباره جنگ را با کتاب «زنده بادکمیل » آغاز کرد. بعد از پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در دانشگاه «علم و صنعت» تهران رشته «طراحی صنعتی» را دنبال کرد. او دستی هم در موسیقی دارد و سال‌هاست « نِی » می‌نوازد....

از ایرانصدا بشنوید

در کتاب گویای « جاده‌های خلوت جنگ » خاستگاه و محیط اجتماعی بچه هایی که داوطلبانه به جنگ می‌رفتند، بیان شده است. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

کتاب گویا