منو
شهید حجت الاسلام عبدالله میثمی

شهید حجت الاسلام عبدالله میثمی

  • 4 قطعه
  • 42 دقیقه مدت کتاب
  • 1263 دریافت شده
بخشی از وصیت‌نامه شهید:
خدایا تو گواهی بسی شرمنده و شرمسارم. خدایا دلم می‌سوزد که چرا به زمین چسبیدم. خدایا اگر من بیچاره در این لحظه بمیرم فردا در مقابل این جوانانی که از لذت و عیش و نوش دنیا بریدند و رو به تو آوردند سرافکنده خواهم بود...

شهید حجت الاسلام «عبدالله میثمی» در یازدهم خردادماه 1334 در اصفهان به دنیا آمد. پدرش «اصغر» نام داشت. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش گذراند و تحصیلات حوزوی را به پایان رسانید. به‌ عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. این شهید بزرگوار که همواره در میدان جهاد حاضر بود، یار و یاور رزمندگان اسلام به شمار می‌رفت. تکلیف دینی در نظر او بر هر چیز مقدم بود. بصیرت و آگاهی او در آن اوضاع سخت، گره‌گشا بود. اخلاص و تقوای او امید را در دل‌ها زنده می‌کرد و تبسمش نومیدی رزمندگان را می‌زدود. سخن او همواره، به‌خصوص در خطوط مقدم نبرد و شب‌های عملیات الهام بخش رزمندگان و مسئولان جنگ بود. سال 1360 با «مریم شکوهنده» ازدواج کرد و صاحب سه پسر شد. نهم بهمن ماه 1365، در منطقه عملیاتی «کربلای 5» از ناحیه سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و بعد از سه روز در دوازدهم بهمن ماه به شهادت رسید. مزار او در «گلستان شهدای» زادگاهش قرار دارد. برادرش حجت‌الاسلام «رحمت‌الله میثمی» نیز به شهادت رسیده است.

*مداحی « بر مشامم میرسد هر لحظه بوی کربلا» با صدای شهید سید مجتبی علمدار است.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» روایتگر بخش‌هایی از زندگی‌ شهید حجت ‌الاسلام «عبدالله میثمی» است؛ شهیدی که هرچه داشت، در طبق اخلاص نهاد و برای پاسداری از دین خدا و ارزش‌های متعالی سر از پا نمی‌شناخت. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا