display result search
منو
شهید رشید جعفری

شهید رشید جعفری

  • 4 قطعه
  • 27 دقیقه مدت کتاب
  • 785 دریافت شده
وصیت‌نامه‌ شهید رشید جعفری:
برادر و خواهر مسلمان من، در راهی قدم نهادم و وارد دانشگاهی شدم که استادش حسین (علیه‌السلام) و درسش شهادت است و خداوند خدمات و احیاناً شهادت بنده حقیرش را که صرفاً برای استقلال و اعتلای اسلام عزیز است، بپذیرد...

در سال هزار سیصد و چهل و یک، در روستای «میانا» از توابع شهرستان «ساری» خداوند به گلبانو و محمد پسری عطا کرد، او را «رشید» نامیدند. او دوّمین فرزند خانواده نُه نفری‌اش بود. از کودکی همراه پدر به مسجد می‌رفت و به عزاداری امام حسین (علیه‌السلام) علاقه وافری داشت. تا کلاس پنجم ابتدایی را در روستای «پاچی» واقع در استان مازندران خواند و از آن به بعد به علت این که خانواده بضاعت مالی کافی نداشتند، به شهرستان «سمنان» نقل مکان کردند. از همان زمان رشید به حرفه بنّایی روی آورد و کمک خرج خانواده شد. دیپلمش را در رشته راه و ساختمان از هنرستان شهید «عباسپور» سمنان گرفت و در آزمون ورودی دانشکده افسری امام حسین (علیه‌السلام) هم قبول شد که در نهایت جهاد در راه امام حسین علیه‌السلام را راه برتر یافت. او یک بسیجی و یگان اعزام کننده‌اش سپاه شهرستان سمنان بود. در دو مرحله به جبهه اعزام شد: در مرحله اول در جبهه‌ی «گیلان غرب» و در مرحله دوم در «خرمشهر» حضور داشت. او در عملیات «بیت‌المقدس» در دوازدهم اردیبهشت شصت و یک با ترکش خمپاره به شهادت رسید.
پیکرش پس از تشییع در سمنان، در مزار شهدای امامزاده یحیی علیه‌السلام، آرام گرفت.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای « نیمه پنهان ماه » روایتگر گوشه‌ای از زندگی دلاور‌مرد رشیدی است که همیشه در انجام کارهای سخت پیش‌قدم بوده است؛ شهید «رشید جعفری». شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا