display result search
منو
خونگاه عشق

خونگاه عشق

  • 7 قطعه
  • 173 دقیقه مدت کتاب
  • 2968 دریافت شده
این داستان روایت سیر حرکت توحیدی و حق طلبانه «امام حسین علیه السلام» از سرزمین حجاز به عراق است که با هدف اثبات وحدانیت و نفی وجودی یزیدیان طول تاریخ و آگاهی مردم همه ادوار بود. حدیث شجاعت، ایثار و شهادت در مقابل حکایت خیانت‌ و جنایت.

«حسین بن علی علیه السلام» پس از برافراشتن پرچم مخالفت با حکومت غاصبانه «یزید بن معاویه» و در پی اثبات وحدانیت و نبوت و نهی از منکر وجود پلید خلیفه فاسد راهی عراق شد. «عبدالله بن یقطر» برادر رضایی امام و فرستاده او به کوفه، دستگیر و به دارالحکومه برده شد. کوفیان پیمان شکستند و «عبیدالله بن زیاد» که تا اینجا اوضاع را به نفع خود می‌دید، می‌پنداشت که قادر است با بخشش درهم و دینار، ایمان یاران واقعی امام را خریداری کند؛ لذا از عبدالله بن یقطر خواستار گسستن از حسین و بیعت با یزید در حضور جمع شد. اما برادر رضایی اباعبدالله بر منبر «مسجد بنی جَبَله» کوفه پیغام مولایش را با فریادی رسا به گوش مردم پیمان‌شکن کوفه رسانید و لاجرم جان پاکش را فدا کرد.
اینک حسین، علیه السلام، به سوی سرزمین نینوا در حرکت بود. در بین راه قبایل همراهش را در ماندن یا رفتن مُخَیر کرد و عده کثیری که هدف او را دریافتند، از بیم جان قافله کوچک مقدس را ترک کردند. خبر شهادت یاران امام در کوفه به اردوگاه کوچک امام رسید، اما هیچ سستی در عزم راسخ فرزند برومند خاندان عصمت و طهارت خلل وارد نکرد. هدف، کربلا و انجام رسالت الهی بود.

از ایرانصدا بشنوید

سلام بر حسین، شهریار بی‌همتای شهادت و ایمان به وحدانیت؛ بزرگ معلم عشق و برفرازنده بیرق آزادی در ماورای قرون. داستان «خونگاه عشق» تصویری از حماسه جاویدان و پیام رسای الهی «امام حسین علیه السلام» است. از شما دعوت می‌کنیم تا همگام با قافله رسولان هدایت آدمیان، گام به گام، همراه شوید تا بشنویم قصه بزرگ‌ترین رویداد تاریخی اسلام را؛ واقعه‌ای که از سرچشمه‌های پاک ایثار و مقاومت و منشأ خورشید جمال و کمال حق تعالی خروشیدن گرفت و در مسیر خود ستمکاران و جباران اموی و تباهکاران همه ادوار تاریخ را در غرقاب گناهانشان مفتضح و سرنگون کرد. آری می‌شنویم قصه یک پیام خونین را، پیام خداگونه برترین فرزند توحید و نبوت را که نگذاشت پرچم حُریت و حرمت انسان باژگون شود. این روایت آزادگی حسین، علیه السلام، است که از دیروز تا امروز شنیده می‌شود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا