display result search
منو
شهید خسرو آزاد

شهید خسرو آزاد

  • 4 قطعه
  • 29 دقیقه مدت کتاب
  • 862 دریافت شده
گوشه‌ای از مناجات‌نامه شهید:
خدایا! چگونه با تو به راز و نیاز بپردازم، حال آنکه زبان بسته است و از بزرگیت‌ به حیرت مانده‌ام؛ آخر من با این همه گناهانم باز می‌بینم مهر و محبت تو مرا فرا گرفته است و فضل و کَرَمت به من امید داده است....

شهید «خسرو آزاد» در سال 1343 در روستای «چرمی فارسان» به دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی خود را در همان روستا به پایان رسانید و در دوره راهنمایی به مسجد سلیمان نزد خانواده عمویش رفت و دوران راهنمایی و دبیرستان را در آنجا به پایان رسانید. او از همان کودکی علاقه بسیاری به ارتش داشت و سرانجام در سال 1360 وارد ارتش شد و به مدت سه سال در پایگاه مهرآباد دوره توپ‌های «اورلیکن» را دید و پس از اینکه دوره‌اش را به پایان رسانید به اهواز منتقل شد و در «پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران» مشغول به خدمت شد. شهید عزیز علاقه بسیاری به مسجد و عبادت داشت و همیشه نمازش را در مسجد می‌خواند و در گروه عقیدتی_سیاسی ارتش فعالیت بسیار داشت. شهید خسرو آزاد در سال 1364 ازدواج کرد که ثمرۀ این ازدواج دو پسر بود.
گفتنی است که ایشان داوطلبانه به جبهه حق علیه باطل رفت و درسال 1367 در جبهه «اسلام‌آباد غرب» در عملیات «مرصاد» به دست ضد انقلاب‌های کوردل به شهادت رسید. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای « نیمه پنهان ماه » روایتگر گوشه‌ای از زندگی شهید « خسرو آزاد » است؛ شهیدی که ایثار و فداکاری، از بارزترین اوصاف نیک او محسوب می‌شود. شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • شهید خسرو ازاد روحش شاد و نامش تا ابد گرامی باد

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا