display result search
منو
حرمان

حرمان

  • 8 قطعه
  • 96 دقیقه مدت کتاب
  • 2131 دریافت شده
نویسنده: یاسمینا رضا
راوی: بهروز رضوی
قالب: روایی
دسته‌بندی: رمان و داستان
« ساموئل پرلمن » پیرمرد تنها، تلخ و عبوسی است که در رویاها و واگویه ها از زندگی خودش می گوید و از سرنوشت پسرش نیز شکایت دارد که راه اشتباهی را برای زندگی انتخاب کرده؛ راهی که به بیراهه می رود....

پیرمرد مدام سعی دارد تا با پسرش درددل کند و انتخاب خودش و ماندن در خانه و تغییر پذیری اش را، بهتر از انتخاب او بداند. پسری که ترجیح می دهد دور دنیا سفر کند و از طلوع و غروب آفتاب بر بستر دریا لذت ببرد... پیرمرد می داند که قرار است به زودی بمیرد، اختلافات زناشویی اش با « نانسی» همسرش، بچه گانه است و گله هایش از پسرش نیز بهانه ای بیش نیست تا از وضعیت خودش بیشتر بگوید، شاید اطرافیانش به او توجه کنند اما کسی به او اهمیت نمی دهد. پرلمن در تلاش برای اثبات نگاه خودش به زندگی است؛ نگاهی که اصرار دارد معنای زندگی را بیشتر درک کرده است، اما دیگران و اطرافیان او این طور فکر نمی کنند.

از ایرانصدا بشنوید

درباره ی خانم یاسمینا رضا ویکی پدیا اطلاعاتی به شما خواهد داد، اما لازم است بدانید او در کنار «جومپا لاهیری» و «الیف شافاک» جزو نویسندگان زن مشهور در دو دهه ی اخیر هستند که آثارشان افزون بر استقبال زیاد و دریافت جوایز، موضوعات مهمی چون مهاجرت، بحران روابط فردی و خانوادگی و تنهایی انسان معاصر را به خوبی روایت کرده اند. «حرمان» اولین رمان خانم رضاست که در آن پیرمردی تنها و تلخ، از بی اعتنایی اطرافیان و سرنوشت خودش با شما حرف می زند. گله هایش از شیوه ی زندگی گردن پسرش نیز از تلخی داستان کم می کند. حرمان را با شیرینی و خوش بینی بشنوید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

4

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین گوینده

کتاب گویا