display result search
منو
بیشه روباه

بیشه روباه

  • 16 قطعه
  • 329 دقیقه مدت کتاب
  • 4892 دریافت شده
نویسنده: بابک صفی‌خانی
کارگردان: علی عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«مُغَیره» که در زمان «معاویه» والی کوفه شد اولین کسی بود که خلیفه شدن «یزید» را پیشنهاد داد. معاویه می‌دانست که بیعت گرفتن از مردم کوفه و بصره و همچنین اهل مکه و مدینه، به ویژه «بنی‌هاشم» که بزرگ ایشان حسین‌بن‌علی(ع) است، کار آسانی نیست.

« سِرجون بن منصور » غلام رومی « معاویة بن ابی‌سفیان » با ترفندی موذیانه، سرآغاز فتنه‌ای عظیم را پِی افکند که به گمان وی، هم باعث تباهی و ضعف حکومت اسلامی خواهد شد و هم خاری و زبونی بیش از پیش ایرانیان را، که بزرگ‌ترین دشمن روم محسوب می‌شدند، در پی خواهد داشت. سر جون بر آن است که با ترغیب معاویه برای تعیین ولایت‌عهدی « یزید » این آتش را برای همیشه خاموش سازد؛ لذا با اندک سمی، معاویه را مسموم می‌کند تا علت این مسمومیت را، ضعف جسمانی به واسطه پیری وی جلوه دهد و به او یادآور شود که باید هر‌چه زودتر جانشین آتی خود را معرفی کند.

*به علت قدیمی بودن این داستان از نظر صوتی، در برخی قسمت ها صدا کیفیت مطلوبی ندارد که از این بابت از شما مخاطب و شنونده ی عزیز پوزش می طلبیم.

از ایرانصدا بشنوید

داستان کتاب گویای «بیشه روباه» درباره حوادثی است که منجر به شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران وفادارشان می‌شود. وقایع اتفاق افتاده در این داستان، به سال‌های 55 تا 60 هجری قمری برمی‌گردد. شنیدنش را به شما پیشنهاد می‌کنیم

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا