منو
بیشه روباه

بیشه روباه

  • 16 قطعه
  • 329 دقیقه مدت کتاب
  • 7442 دریافت شده
نویسنده: بابک صفی‌خانی
کارگردان: علی عمرانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«مُغَیره» که در زمان «معاویه» والی کوفه شد اولین کسی بود که خلیفه شدن «یزید» را پیشنهاد داد. معاویه می‌دانست که بیعت گرفتن از مردم کوفه و بصره و همچنین اهل مکه و مدینه، به ویژه «بنی‌هاشم» که بزرگ ایشان حسین‌بن‌علی(ع) است، کار آسانی نیست.

« سِرجون بن منصور » غلام رومی « معاویة بن ابی‌سفیان » با ترفندی موذیانه، سرآغاز فتنه‌ای عظیم را پِی افکند که به گمان وی، هم باعث تباهی و ضعف حکومت اسلامی خواهد شد و هم خاری و زبونی بیش از پیش ایرانیان را، که بزرگ‌ترین دشمن روم محسوب می‌شدند، در پی خواهد داشت. سر جون بر آن است که با ترغیب معاویه برای تعیین ولایت‌عهدی « یزید » این آتش را برای همیشه خاموش سازد؛ لذا با اندک سمی، معاویه را مسموم می‌کند تا علت این مسمومیت را، ضعف جسمانی به واسطه پیری وی جلوه دهد و به او یادآور شود که باید هر‌چه زودتر جانشین آتی خود را معرفی کند.

*به علت قدیمی بودن این داستان از نظر صوتی، در برخی قسمت ها صدا کیفیت مطلوبی ندارد که از این بابت از شما مخاطب و شنونده ی عزیز پوزش می طلبیم.

از ایرانصدا بشنوید

داستان کتاب گویای «بیشه روباه» درباره حوادثی است که منجر به شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران وفادارشان می‌شود. وقایع اتفاق افتاده در این داستان، به سال‌های 55 تا 60 هجری قمری برمی‌گردد. شنیدنش را به شما پیشنهاد می‌کنیم

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • عالی بود
  • با سلام و خسته نباشید از کارگردان و تهیه‌کننده خواهشمندم برای یکبار هم اگر شده این فایل صوتی را در داخل ماشین گوش کنند اگر شما چیزی متوجه شدید ما هم متوجه شدیم به خاطر ضبط بسیار بر دقیقه ۲۰ به بعد رهبر به هیچ عنوان قابل دیدن نیست لذا مجبور شدم کل فایل حذف کنم

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا