display result search
منو
دلارام

دلارام

  • 8 قطعه
  • 133 دقیقه مدت کتاب
  • 1625 دریافت شده
نویسنده: علی افضل
کارگردان: حمید منوچهری
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«ایمان» به همراه برادرش «سلمان» برای شناسایی موقعیت عملیات اعزام می‌شوند. اما به ناگهان در منطقه‌ای مین‌گذاری شده گیر می‌افتند. از سوی دیگر و در شهر، همسر ایمان به خاطر شوک روحی ناشی از بمباران محله‌شان دچار زایمان زودرس می‌شود.

عملیات رزمندگان ایرانی به دلیل پاتک دشمن به تعویق افتاده است. «صابر» از طراحان عملیات می‌خواهد با «ایمان» که تخریب‌چی است، برای شناسایی مجدد به منطقه عملیاتی بروند. اما ایمان به خاطر همسر باردارش از این کار کنار گذاشته می‌شود. در نتیجه صابر به تنهایی اعزام می‌شود. پس از گذشت چند ساعت صابر برنمی‌گردد و تنها گزینه موجود برای ادامه این کار ایمان است. اما فرمانده نمی‌تواند با اعزام او موافقت کند تا این که ایمان با اصرار بسیار به همراه برادرش «سلمان» عازم منطقه‌ای خطرناک می‌شوند.
در سوی دیگر کوچه خانه پدری ایمان توسط هواپیماهای عراقی بمباران شده و همسر ایمان به خاطر شوک روحی ناشی از بمباران دچار زایمان زودرس می‌شود. همسرش بنا به توصیه شوهرش نام نوزاد را «دلارام» می‌گذارد و در انتظار بازگشت ایمان است.
ایمان و سلمان وارد منطقه‌ای پر از مین شده‌اند و تصمیم می‌گیرند به عقب بازگشته و خبر وجود میدان مین را به گردان اطلاع بدهند. اما در همین حال باید مین‌ها را نیز خنثی کنند که ناگهان ...

از ایرانصدا بشنوید

شاید در ظاهر داستان همه جنگ‌ها شباهت‌هایی با هم داشته باشند. اما در زیر لایه‌های پنهانی جنگ، خرده روایت‌هایی وجود دارد که همه وجوه انسانی زندگی را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد. داستان «دلارام» نیز پرده از روی واقعیتی پنهان مانده از جنگ بر می‌دارد.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

3

محتوا و داستان

3

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا