display result search
منو
ماراتن

ماراتن

  • 8 قطعه
  • 120 دقیقه مدت کتاب
  • 2167 دریافت شده
نویسنده: علی افضل
کارگردان: فریدون محرابی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«علی باغبان‌باشی» به خاطر فرار یک‌روزه بدون مرخصی از پادگان، تنبیه می‌شود و در این تنبیه اتفاقی رخ می‌دهد که مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد....

«علی باغبان‌باشی» با پدرش در «طرقبه» مشهد زندگی می‌کرد. آنها به کشاورزی مشغول بودند، تا اینکه برای خدمت سربازی احضار شد.
در ادامه داستان با «محمد ابوذر» جوانی ساکن تهران که همسرش باردار است، آشنا می‌شویم. محمد ابوذر دوستی با نام «حبیب نوری» دارد که به دلیل حضور در شلوغی‌های تهران، فراری است و به خانه محمد پناه آورده است؛ در حالی که نیروهای امنیتی نیز به محل اختفای او مشکوک شده‌اند و محمد، با توجه به شرایط همسرش، باید برای این موضوع چاره‌جویی کند.
علی باغبان‌باشی، پس از گذشت یک‌ماه از خدمت سربازی، موفق به گرفتن مرخصی (از ستوان میبدی) نمی‌شود؛ از این رو همراه با سرباز دیگری به نام «احسان»، جمعه شب از پادگان فرار می‌کنند؛ چراکه جمعه ‌ها حضور و غیابی انجام نمی‌شود؛ اما...

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «ماراتن» از زندگی مردی می‌گوید که با «پوتین» قهرمان آسیا شد. یک تنبیه انضباطی «علی باغبان‌باشی» را به دوومیدانی کشاند تا اسطوره دوومیدانی ایران، آسیا و حتی جهان شود. شنیدن این کتاب ارزشمند را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا