منو
شهید مهدی باکری

شهید مهدی باکری

  • 4 قطعه
  • 38 دقیقه مدت کتاب
  • 3831 دریافت شده
همسر شهید مهدی باکری می‌گوید:
باوجود همه خستگی‌ها، بی‌خوابی‌ها و دویدن‌ها، همیشه با حالتی شاد بدون ابراز خستگی، به خانه وارد می‌شد و اگر مقدور بود در کارهای خانه به من کمک می کرد؛ لباس می‌شست، ظرف می‌شست و خودش کارهای خودش را انجام می‌داد.


شهید «مهدی باکری» پاسدار نمونه و فرماندهی فداکار بود. با همه وجود، خود را پیرو خط امام می‌دانست و سعی می‌کرد زندگی‌اش را براساس رهنمودها و فرمایش‌های آن بزرگوار تنظیم کند. با دقت به سخنان حضرت امام(ره) گوش می‌داد، آنها را می‌نوشت و مقابل دید خود قرار می‌داد و آنقدر به این امر حساسیت داشت که به خانواده‌اش سفارش کرده بود که سخنرانی آن حضرت را ضبط کنند و اگر موفق نشدند، متن صحبت را از طریق روزنامه به دست آورند.
مهدی باکری، در مدت کوتاهی، مدارج ترقی را در جبهه‌های حق علیه باطل طی کرد. در عملیات «فتح المبین» با عنوان معاون «تیپ نجف اشرف» توانست در پیروزی مؤثر باشد. در عملیات «خیبر» زمانی که خبر شهید شدن برادرش را به وی دادند، بدون ابراز اندوه با خانواده اش تماس گرفت و چنین گفت: شهادت حمید یکی از الطاف الهی است که شامل حال خانواده ما شده‌است.
وصیت نامه شهید مهندس مهدی باکری:
یا الله،‌ یا محمد، یا علی،‌ یا فاطمة زهرا،‌ یا حسن، یا حسین،‌ یا مهدی (عج) و تو ای روح الله و شما ای پیروان صادق شهیدان. خدایا چگونه وصیت‌نامه بنویسم درحالیکه سراپا گناه و معصیت و نافرمانی‌ام؟ گرچه از رحمت و بخشش تو ناامید نیستم، ولی ترسم از این است که نیامرزیده از دنیا بروم. می ترسم رفتنم خالص نباشد و پذیرفته درگاهت نشوم. یا رب العفو، خدایا نمیرم درحالیکه از ما راضی نباشی. ای وای که سیه‌روی خواهم بود. خدایا چقدر دوست داشتنی و پرستیدنی هستی! هیهات که نفهمیدم.

از ایرانصدا بشنوید

شهید «مهدی باکری» پاسداری نمونه، فرماندهی فداکار و خدمتگزاری صادق و عاشق حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بود. در کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» ضمن شنین بخش‌هایی از زندگی کوتاه اما پربار این شهید بزرگوار صداهایی مستند از همسر و همرزمان ایشان را را خواهید شنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • روحت شاد آقا مهدی
  • سلام اقا مهدی تو خالص بودی. خدا ترا پذیرفته بود وسفید روی به پیش خدا رفتی روحت شاد باشه ما را هم شفاعت کن
  • عالیه💚❤🌺🌹😘💙💛🧡💖💋🏵⚘🌻🌺🌼🌷💮🌸💐🦋
  • چقدر خوب میشه هم قدم شما بود.چطور میشه شنیدو تصور نکرد.

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا