منو
سردار شهید علیرضا دهقان

سردار شهید علیرضا دهقان

  • 4 قطعه
  • 38 دقیقه مدت کتاب
  • 1091 دریافت شده
گویی شهید «علیرضا دهقان» با بیست و هشتمین روز بهار قول و قراری داشت که آغاز و پروازش در یک‌ روز بود. علیرضا مردی بود از تبار شکوفه‌ها، از جنس بهار، از اهالی همین حوالی، اهل عشق، اهل نور و ...

شهید «دهقان» در کنار تحصیل، از جلسه‌های قرآن و علوم دینی و عقیدتی نیز بهره‌مند بود و در این محافل روح خود را به‌سوی حقیقت سوق می‌داد. سال پایانی دبیرستان بود که جریان انقلاب اسلامی به اوج خود رسید و پایه‌های رژیم پهلوی به لرزه افتاد. او هم‌گام با مبارزان حق‌طلب، به فعالیت علیه شاهنشاهی برخاست؛ تا آن‌جا که اراده حق بر باطل چیره شد.
با شروع جنگ تحمیلی، مناطق عملیاتی مأمن و مأوای شهید علیرضا دهقان شد و او در عملیات‌های متعدد به‌عنوان فرمانده‌ای شجاع حضور یافت؛ تا آن‌که سرانجام به آرزوی دیرینه‌اش رسید و در فروردین 1362، هم‌زمان با سالروز تولدش، در سن 20 سالگی به سوی حق شتافت.

از ایرانصدا بشنوید

شهید «علیرضا دهقان» یکی دیگر از هزاران جوان بی تکرار این سرزمین است که خالصانه و عاشقانه برای حفظ کیان و شرفش جنگید تا مبادا وجبی از خاک خانه مادری‌اش به دست دشمن متجاوز بیفتد. کتاب گویا « نیمه پنهان ماه» بیانگر دلاورمردی‌های این شیر ژیان کشورمان است. شنیدن آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • با سلام عالي بود..خدا قوت من چطور ميتونم عکس از اين سردار شهيد و اطلاعات بيشتري ازشون پيدا کنم؟
    سلام و احترام لطفا از طریق بینیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یا بنیاد شهید مربوطه پیگیری کنید

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا