display result search
منو
شهید حسن رضوان خواه

شهید حسن رضوان خواه

  • 4 قطعه
  • 32 دقیقه مدت کتاب
  • 852 دریافت شده
ای مردم این قدر خود را به دنیا مشغول نکنید. دنیا دار فناست؛ آن چیزی که می‌ماند دار آخرت است. ای مردم، خود را به چه چیز مشغول کرده‌اید؟ دو روز دنیا بر بسیاری از رفتگان گذشت؛ هیچ سود نبردند، مگر آنان‌ که ایمان آوردند و در راه خدا جهاد کردند.

شهید «حسن رضوان‌خواه» در اول مهر سال هزار و سیصد و چهل و چهار، در یک خانواده مذهبی، در دهستان «گلسفید» شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در گلسفید پشت سر گذاشت و به سبب علاقه فراوان به رشته مهندسی عمران و آرزوی تحصیلات عالی در رشته دلخواه خود، در مقطع متوسطه رشته فنی راه و ساختمان را انتخاب کرد.
با پیروزی جمهوری اسلامی، وی وارد سن نوجوانی شده بود و برای حفط و حراست از نظام مقدس انقلاب اسلامی ابتدا وارد بسیج سپاه شد و در آنجا تلاش و فعالیت می‌کرد. سال دوم دبیرستان او مصادف با شروع جنگ تحمیلی دشمن بعثی بود. شهیدحسن رضوان‌خواه که جوانی متعهد دلاور و باایمان بود، برای دفاع از کیان امت اسلامی و پایداری از نظام مقدس انقلاب اسلامی، درس و مدرسه را با همه عشق و علاقه رها کرد و در کسوت بسیجی، وارد منطقه عملیاتی «سرپل ذهاب» شد. با آنکه تجهیزات نظامی چندانی در اختیار نداشت، لیکن این رزمنده غیور و شجاع، با کمترین امکانات جنگی، از میهن اسلامی پاسداری و دفاع کرد....

از ایرانصدا بشنوید

در کتاب گویای «نیمه پنهان ماه» زندگینامه شهید «حسن رضوان خواه» را، به روایت همسر بزرگوارشان، خواهید شنید. شنیدنش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

تصاویر

از همین نویسنده

از همین گوینده

کتاب گویا