منو
زرگر و سیاح

زرگر و سیاح

  • 4 قطعه
  • 58 دقیقه مدت کتاب
  • 4997 دریافت شده
نویسنده: فاطمه دلیری
کارگردان: جواد پیشگر
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«بُشر» و «اویس» دو سیاح، از پی کسب رزق و روزی بیشتر، راهی بیابان بی آب و علفی شدند. در نیمه راه به چاهی برمی‌خورند که از آن هیاهویی نامفهوم به گوش می رسد....

«بُشر» و «اویس» به دهانه چاه نزدیک می شوند و در آن افرادی را می بینند که در قعر چاه گرفتار شده‌اند. اویس که از صفات انسانی بیشتری برخوردار است، برخلاف مخالفت بشر، درپی نجاتشان دست به کار می شود.
سه نفر از آنها، پس از بیرون آمدن از چاه، با نجات چهارمین نفر مخالفت می کنند و دلیل و برهان می آورند که وی انسان پست و رذلی است و نباید نجات پیدا کند. اویس نمی پذیرد و چهارمین نفر را نیز از چاه بیرون می آورد. سه نفر اول می دوند و در فاصله ای کم به «مار» و «ببر» و «بوزینه» تبدیل می شوند. چهارمین نفر، زرگری است که به اویس قول می دهد تا نیکی ای را که در حقش کرده، جبران کند؛ تا اینکه....

از ایرانصدا بشنوید

«اگر نیکی کنید به خود نیکی کرده‌اید و اگر بدی کنید به خود بدی کرده‌اید.» (الاسراء/ 84) این یک سنت همیشگی است، نیکی‌ها و بدی‌ها، سرانجام، به خود انسان باز می‌گردد، هر ضربه‌ای که انسان می‌زند بر پیکر خویشتن زده است و هر خدمتی به دیگری می‌کند، درحقیقت به خود خدمت کرده است. کتاب گویای «زرگر و سیاح» نیز مصداق این مطلب است که «این جهان کوهست و فعل ما ندا / سوی ما آید نداها را صدا» (دفتر اول از مثنوی مولوی) شنیدن این کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی قشنگ بود
  • صدا گذاری خیلی بد بود کیفیت گویندگان خیلی پایین و صدای پزندگان اذار دهنده
  • قشنگ بود آدم رو یاد داستان های هزار و یک شب میاندازه
  • سلام وقت بخیر از زحمات شما جهت تهیه و تدوین کتابخانه گویا بسیار بسیار سپاسگزارم. امیدوارم روز به روز پیروز و سربلند باشید. ضمناً در صورت امکان ؛ لطفاً بیشتر از آثار نویسندگان ایرانی استفاده کنید.

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا