منو
بیژن در چاه

بیژن در چاه

  • 4 قطعه
  • 59 دقیقه مدت کتاب
  • 9758 دریافت شده
«بیژن» و «گرگین» برای از بین بردن گرازان، به طرف مرز ایران و توران حرکت کردند. در آنجا بیژن به وسوسه گرگین، راهی توران‌زمین شد. در راه، بیژن اسیر «دلشاد»، ندیمه «منیژه»، دخت شاه توران، شد و به دنبال او نزد منیژه رفت....

در دوران پادشاهی «کیخسرو» گروهی از مردم سرزمین «ارمان» (رامیان) نزد شاه ایران آمدند و گفتند سرزمین‌شان که در مرز توران قرار دارد، با تاخت‌وتاز و هجوم گرازان روبه‌رو شده است.
کیخسرو دو پهلوان ایرانی را برای این موضوع در نظر می‌گیرد: یکی «گرگین میلاد» و دیگری «بیژن»، که باوجود جوانی و مخالفت‌های پدرش «گیو»، به این مأموریت اعزام می‌شود.
گرگین میلاد (که به خباثت و فرصت‌طلبی در شاهنامه شناخته شده) بیژن را به تنهایی به نبرد می‌فرستد. در آن روز بیژن بر گرازان چیره می‌شود.
هنگام بازگشت، گرگین میلاد برای اینکه نافرمانی او نزد شاه فاش نشود، بیژن را به نزدیکی اردوی تفریحی دختران تورانی می‌برد. «منیژه» به واسطه‌ی ندیمه‌اش متوجه حضور بیژن می‌شود....

از ایرانصدا بشنوید

کتاب گویای «بیژن در چاه» برگرفته از شاهنامه حکیم «ابوالقاسم فردوسی» است که روایتگر عشق «بیژن» پسر «گیو» و «منیژه» دختر «افراسیاب» است. شنیدنش خالی از لطف نخواهد بود.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا