منو
از هیچ تا هوندا

از هیچ تا هوندا

  • 6 قطعه
  • 99 دقیقه مدت کتاب
  • 7091 دریافت شده
نویسنده: علی افضل
کارگردان: مجید همزه
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
«سوئی چیرو هوندا» پسر آهنگر فقیری در روستای کوچک «کومیو» بود. این روستا در 270 کیلومتری جنوب غربی توکیو قرار داشت. پدرش در کنار کار آهنگری، دوچرخه هم تعمیر می‌کرد؛ به همین علت او پیش از ورود به مدرسه، در تعمیر دوچرخه به پدرش کمک می‌کرد...

«سوئی چیرو هوندا» کار خود را از شرکت تعمیراتی بزرگ در «توکیو» آغاز کرد و بعد از شش سال توانست نمایندگی همان شرکت را در زادگاهش راه‌اندازی کند.
بعد از تلاش بسیار و آشنایی کامل با تعمیر انواع ابزار آلات موتورینگ، موفق به اختراع چرخ اتومبیل و ثبت آن شد.
بعد از این اختراع، دیگر نمی‌توانست مانند یک کارگر کار کند؛ پس تلاش کرد تا شریک خود را برای خرید یک شرکت «رینگ و پیستون» همراه کند. تولید رینگ و پیستون اولین تلاش هوندا برای تولید ابزارآلات اتومبیل بود. او ابتدا با ضرر و کیفیت پایینِ تولید روبه‌رو شد، اما تصمیم گرفت با شرکت در کلاس‌های مرتبط اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهد.
بعد از دو سال، به علت شرکت نکردن منظم در کلاس ها و آزمون‌ها اخراج شد؛ اما توانست شرکت خود را با کیفیت بهتری توسعه دهد و حتی با شرکت «تویوتا» قرارداد بست، اما با بمباران شرکتش در جنگ جهانی دوم، شکست بزرگ‌تری را متحمل شد.
بعد از جنگ، به مونتاژ دوچرخه‌های موتوری کوچکی اقدام کرد و بعد از به دست آوردن سرمایه‌ای اندک، شرکت بزرگ تری راه‌اندازی کرد؛ اما....

از ایرانصدا بشنوید

«سوئی چیرو هوندا» بنیان‌گذار شرکت «هوندا» و سازنده اتومبیل‌ها و موتور سیکلت‌هایی به همین نام، پنج اصل کاربردی را برای کسب موفقیت بیان کرده است: 1- همواره بلندنظر و بانشاط باشیم. 2- به نظرهای معقول اهمیت دهیم، به اندیشه های تازه توجه داشته باشیم و اوقات خود را صرف بهبود تولید کنیم. 3- کارمان را دوست داشته باشیم و بکوشیم تا آنجا که ممکن است کار را برای خود دل‌پذیر کنیم. 4- بی وقفه تلاش کنیم تا آهنگی موزون و آرام به کار خود بدهیم. 5- ارزش تحقیق و تلاش را در نظر داشته باشیم. کتاب گویای «از هیچ تا هوندا » بیانگر سرگذشت این مرد خستگی‌ناپذیر است. شنیدنش را به شما پیشنهاد می کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • خیلی عالی بود .تشکر
  • بسیار آموزنده بود ،سپاس
  • عالی بود، ب دوستانی ک علاقمند این نوع سرگذشت ها هستند پیشنهاد میکنم داستانهای شاهین پدر، مهمان من باش، من رونالدو ،من و زندگی ، زندگی بتهوون و داستان زندگی سعدی رو از ایرانصدا بشنوند .
  • کاشکی از این نوع کتابت بیشتر بود

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا