display result search
منو
محمد رسول الله - دعوت پنهانی به اسلام

محمد رسول الله - دعوت پنهانی به اسلام

  • 12 قطعه
  • 242 دقیقه مدت کتاب
  • 5647 دریافت شده
نویسنده: رضا رهگذر
کارگردان: جلال مقامی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: رمان و داستان
پس از بعثت، پیامبر(ص) به فرمان خداوند، آرام آرام و پنهانی از خانواده خویش تا دوستان و نزدیکانش را به دین اسلام دعوت کردند. از کسانی که در این دوران دعوت پیامبر را پذیرفتند، حضرت خدیجه(س)، حضرت علی(ع)، حضرت ابوطالب و دیگران بودند.

چند ساعت بیش از برانگیخته شدن حضرت محمد(ص) به پیامبری نمی‌گذرد که پیامبر با تنی کوفته و تب زده، به هر زحمتی که بود، توانست در آن دیرگاه شب خودش را به منزل برساند. اکنون در کنار همسر مهربان و شکیبایش، حضرت خدیجه (س)، است و از مراقبت‌ها و دلجویی‌های او برخوردار می‌شود. پیامبر هنوز کوفتگی و آثار ناشی از فشارهای وارده، دراثر فرود آمدن نخستین پیام وحی، را در تن و روان خویش احساس می کرد که بار دیگر حضرت جبرئیل، رازدار بزرگ اسرار خداوندی، با آیه‌های جدید بر ایشان نازل شد؛ آیه‌هایی که آن حضرت را به برخاستن و بیم دادن مردم دعوت می‌کرد.
یکی از شخصیت هایی که در این دوران دعوت پیامبر را لبیک گفت «جناده جندق» یا «ابوذر غفاری» بود. وی از سه سال پیش از بعثت پیامبر اکرم (ص)، به دلالت عقل و دل، ترک پرستش بتان کرده بود. ابوذر غفاری هنگامی که از ظهور پیامبر اسلام آگاه شد، با تحمل رنج‌های جان‌فرسا، سرانجام خودش را به آن حضرت رساند و حرف‌های دلش را با ایشان بازگفت و سپس از آن حضرت خواست تا اسلام را بر او عرضه کند.
در این دوران سه ساله، حضرت محمد (ص) به فرمان خداوند، آرام آرام و پنهانی از خانواده خویش گرفته تا دوستانش را به دین مبین اسلام دعوت کردند. از کسانی که در این دوران دعوت پیامبر را پذیرفتند، حضرت خدیجه کبری (س)، حضرت علی (ع)، حضرت ابوطالب، ابوبکر، عثمان، ابوذر، جعفربن‌ابوطالب و ... بودند که حلقه یاران اولیه پیامبر را تشکیل می دادند. همچنین بودند کسانی که برخلاف مخالفت پدران و هم قبیله هاشان و زیر بار فشار روحی و آزار جسمی آنان، دل در گرو دعوت فرستاده خدا، به دین اسلام گرویدند.

از ایرانصدا بشنوید

«از سرزمین نور» مجموعه ای فاخر و معنوی است که به نام پیامبر اکرم (ص) مزیّن شده و روایتگر زندگی آخرین فرستاده خداوند است. جدا از سیر تاریخی داستان که ما را با فراز و فرودهای زندگی حضرت محمد (ص) آشنا می سازد، این مجموعه دیگر گوشه های پیدا و پنهان تاریخ اسلام را به تصویر می کشد. همچنین شنیدن این روایت از دریچه صداهای ماندگار هنرمندان رادیو و دوبله مانند منوچهر اسماعیلی، جلال مقامی، علی رضایی و دیگران، لطفی دوچندان دارد. به همراه این ویژگی، قلم وزین و شاعرانه رضا رهگذر، اثری معنوی و ادبی خلق کرده است تا در کنار هنرنمایی صداپیشگان توانا، پهنه آسمانی داستان را رنگ و جلای خیال انگیزی ببخشد. از شما دعوت می‌کنیم تا با شنیدن این کتاب گویا، سفری روحانی را تجربه کنید.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

5

محتوا و داستان

5

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • بسیار شنیدنی و جذاب
  • به همه توصیه می‌کنم این مجموعه رو از شماره اول تا آخر گوش کنید. بسیار به درک بهتر فضای آن روزگار پیامبر کمک می‌کنه. البته برخی داستانها از روایت های با اعتبار کم برداشته شده ولی در مجموع عالیه. خدا به همه دست‌اندرکاران اجر بده.
  • قلمی بسیار قوی و بیانی شیرین و داستانی پرمایه و ارزشمند و دلپذیر که با تک تک لحظاتش عشق را تجربه خواهید کرد
  • عالی بود

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا