display result search
منو
افسانه 10

افسانه 10

  • 8 قطعه
  • 113 دقیقه مدت کتاب
  • 2472 دریافت شده
نویسنده: سید حسن حسینی
کارگردان: ایوب آقاخانی
قالب: نمایشی
دسته‌بندی: ورزش
در اسپانیا آنچه «مارادونا» را آزرده خاطر می‎ساخت، خطاهای زیادی بود که روی او انجام می‌شد و همین موضوع باعث ایجاد اتفاق ناراحت کننده‌ای شد...

شما وقتی اسم آرژانتین را می‌شنوید، حتماً یاد بازی‌های خیره کننده شخصی با نام «دیه‌گو آرماندو مارادونا» خواهید افتاد.
درواقع نام این کشور با نام این بازیکن ارزنده عجین شده است. پسرک موفرفری در سن پانزده سالگی توانست به تیم دست اولی باشگاهش بپیوندد. حالا همه حساب ویژه‌ای روی مارادونا باز کرده بودند و او در سن هفده سالگی برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد.
انگار آینده درخشانی منتظر این بازیکن حرفه‌ای بود؛ چون در تیمش به یک مهره اصلی تبدیل شده بود و به دلیل پیشرفت زیادی که در فوتبال داشت، کم‌کم اوضاع مالی خانواده را هم ارتقاء می‌داد.
یکی از بهترین دوستانش به نام «هرسیو»، به علت شکستگی پا، آسیب شدیدی دید و دیگر نتوانست بازی کند و از آن به بعد مدیر برنامه‌های مارادونا شد.
در سال 1981 وارد یکی از بهترین تیم‌های آرژانتین شد و در آنجا به خاطر بازی‌های چشمگیر، مورد توجه باشگاه های طراز اول دنیا قرار گرفت و از بین آنها با تیم بارسلونا قراداد بسیار خوبی بست؛ اما در این شهر و در این تیم اتفاقاتی برایش رخ داد که...

از ایرانصدا بشنوید

زندگی «دیه‌گو آرماندو مارادونا» در تنگدستی و سختی آغاز شد، اما او با وجود تمام مشکلات ادامه داد تا بهترین کاپیتان آرژانتین شد؛ یک زندگی خاص که با وجود استعدادی شگرف خاص تر هم شد. در سال 2000 میلادی فیفا طی مراسمی مارادونا را بهترین بازیکن قرن بیستم انتخاب کرد. کتاب گویای «افسانه 10» بیانگر سرگذشت این ستاره آرژانتینی است. شنیدن آن را به شما پیشنهاد می کنیم. به دلیل اشاره به مصرف کوکائین توسط «دیه‌گو آرماندو مارادونا» و وجود مشاجره لفظی میان او با خانواده و دوستانش، شنیدن این کتاب را به کودکان و نوجوانان پیشنهاد نمی کنیم.

امتیاز

کیفیت هنری و اجرای صداپیشگان

4

محتوا و داستان

5

آسیب ها

فصل ها

مشخصات کتاب گویا

سایر مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    نظری ثبت نشده است

تصاویر

از همین نویسنده

کتاب گویا